Soda punktus varēs dzēst apmācību kursos un braukšanas uzvedības korekcijas grupās

0 Komentāru
Soda punktus varēs dzēst apmācību kursos un braukšanas uzvedības korekcijas grupās
DĀVIS ŪLANDS, F64

Autovadītāji varēs dzēst soda punktus apmācību kursos un braukšanas uzvedības korekcijas grupās, portālu Skaties.lv informē Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļa.

Lai precizētu administratīvos pārkāpumus, par kuriem tiek reģistrēti pārkāpumu uzskaites punkti, otrdien Ministru kabinets atbalstīja Satiksmes ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanu. Satiksmes ministrija skaidro, ka tas ir nepieciešams, ņemot vērā izmaiņas arī Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Sagatavotie grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 21.jūnija noteikumos “Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumi” precizē administratīvos pārkāpumus, par kuriem tiek reģistrēti pārkāpumu uzskaites punkti, kā arī paredz pārskatīt reģistrējamo uzskaites punktu skaitu.

Piemēram, transportlīdzekļu vadītājiem, kas ieguvuši četrus uzskaites punktus, būs iespēja brīvprātīgi samazināt reģistrēto punktu skaitu, ne tikai apmeklējot apmācības kursus, bet arī braukšanas uzvedības korekcijas grupu nodarbības.

Noteikumu projektā ietvertie grozījumi paredz atcelt transportlīdzekļa vadītājam piemērotā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizlieguma termiņa pagarināšanu gadījumos, ja vadītājs noteiktajā laika periodā nav nodevis savu nederīgo apliecību, paredzot pagarinājumu tikai gadījumos, ja vadītājs piemērotā aizlieguma laikā vada transportlīdzekli.

Vienlaikus ir veikti grozījumi pārkāpumu uzskaites punktu reģistrēšanas un dzēšanas kārtībā, precizējot esošo sistēmu. Atbilstoši noteikumu projektam, pārkāpumu uzskaites punkti tiks reģistrēti pēc lēmuma par administratīvā soda piemērošanu spēkā stāšanās, t.i., dienā, kad lēmums kļuvis neapstrīdams. Vienlaikus arī gadījumā, ja lēmuma izpilde saistībā ar administratīvā soda piemērošanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā tiks apturēta, par attiecīgo pārkāpumu piešķirtie uzskaites punkti tiks dzēsti. Ja sūdzību par administratīvā soda piemērošanu noraidīs, uzskaites punktus reģistrēs no jauna.

0 Komentāru