Sociālā kampaņā “Laiks atmest!” aicina nelietot mobilo tālruni pie stūres

1 komentārs

Aprēķināts, ka teju katrs piektais satiksmes negadījums Latvijā varētu būt noticis, jo autovadītāji pie stūres izmantojuši mobilo telefonu. Piektdien, 30. decembrī, uzsākta jauna sociālā kampaņa, kuras ietvaros šoferus aicinās beidzot atmest šo netikumu un braukt, skatoties uz ceļu.

Latvijā ik dienu uz ceļiem notiek aptuveni 100 ceļu satiksmes negadījumu. No tiem teju piektdaļa notiek neuzmanības dēļ, iespējams, lietojot mobilo tālruni pie stūres.

“Piedaloties ceļu satiksmē, redzam, ka katrs piektais praktiski braukšanas laikā runā, raksta SMS, kāds vēl skatās filmas vai “selfijus” taisa. Katra novēršanās no ceļa var radīt reālus draudus gan pašiem, gan pārējiem,” uzsver Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Tikmēr aptaujā, ko pasūtījuši jaunas sociālās kampaņas veidotāji, vairāk nekā 2/3 autovadītāju atzinās, ka ikdienā lieto mobilo telefonu pie stūres. Puse no viņiem ne tikai runā, bet arī lasa un raksta īsziņas, sazinās sociālajos tīklos. Savukārt teju katrs piektais autovadītājs braukšanas laikā pat lasa ziņas internetā vai pārbauda savus profilus sociālajos tīklos.

Drošas braukšanas skolas eksperti norāda, ka lasīt vai kaut ko rakstīt telefonā ir tas pats, kas braukt ar aizvērtām acīm.

“Uz vienu sekundi, ja mēs aizveram acis, esam nobraukuši vismaz 25 metrus. Un būsim reāli – mēs uz vienu sekundi parasti neskatāmies telefonā. Faktiski vairākus simtus metru pat var aizbraukt pa šoseju ar aizvērtām acīm,” uzskata drošas braukšanas skolas vadītājs Jānis Vanks.

Tādēļ apdrošināšanas kompānija ERGO ieplānojusi jaunu sociālo kampaņu, kuras laikā aicinās cilvēkus atmest mobilā tālruņa atkarību. Kampaņu izvērsīs galvenokārt sociālajos tīklos, tajā iesaistot dažādus viedokļu līderus un uzņēmumus ar lieliem autoparkiem. Viņi ievietos savās vietnēs kampaņas materiālus, aicinot atmest mobilo telefonu izmantošanu braukšanas laikā.

“Pētot statistiku un redzot, kāda veida pieteikumus un kādi zaudējumi rodas mūsu klientiem, mēs arī izdarām secinājumus, kas ir iespējamais negadījumu izraisītājs. Diemžēl arvien biežāk redzam, ka visdrīzāk vadītājs nav bijis pietiekami uzmanīgs un uzmanību visdrīzāk no satiksmes novērsis mobilais telefons,” norāda ERGO valdes locekle Baltijas valstīs Ingrīda Ķirse.

Savukārt nākamgad plānots izstrādāt īpašu mobilo aplikāciju, to ielādējot telefonā, braukšanas laikā cilvēks varēs bloķēt visas telefona funkcijas, izņemot ienākošo zvanu saņemšanu.
1 komentārs