Sniegotajā Lapzemē radīti pasaulē pirmie elektriskie sniega motocikli

0 Komentāru

Lapzemē tūristiem tiek piedāvāts jauns un videi draudzīgs veids, kā apskatīt ziemeļu dabas ainavas. Tur radīti pasaulē pirmie elektriskie sniega motocikli.

Somijas Lapzeme ir vieta, kur doties visiem, kurus vilina dziļš sniegs, bargs sals un ziemeļblāzma. Pēdējās desmitgadēs par svarīgu tūristu pārvietošanās līdzekli dabas ainavu baudīšanai kļuvuši sniega motocikli, kas, sekojot pasaules tendencēm, nu arī kļuvuši elektriski. Tos sadarbībā ar Lapzemes Lietišķo zinātņu universitāti izstrādā uzņēmums “Aurora eMotion”.

Oli Hāviko
“Aurora eMotion” inženieris

Lielākā problēma šobrīd ir attālums. Ar elektrisko sniega motociklu iespējams nobraukt 40 kilometrus, tāpēc, dodoties dziļi mežā, maršruts ir ļoti labi jāizplāno. Jūs taču negribat iebraukt dziļi mežā un tad konstatēt, ka baterijas ir beigušās un jūs netiekat atpakaļ.

Inženieru lielākais izaicinājums bija izveidot baterijas, kas var izturēt -30, -40 grādu pēc Celsija salu. Sadarbībā ar zinātniekiem risinājums tika meklēts kopš 2010. gada. Nu beidzot izdevies atrast veidu, kā litija jonus saglabāt siltus un darboties spējīgus. Šī tehnoloģija var noderēt zinātniekiem arī citviet pasaulē. “Mēs redzam, ka – gan reģionos Arktikā, gan Antarktīdā – notiek klimata pētījumi. Lai veiktu precīzus mērījumus, ir vajadzīgi pārvietošanās līdzekļi, kas nepiesārņo gaisu un tādējādi neietekmē rezultātus,” turpina inženieris.

Tikmēr brauciens ar elektriskajām motorragavām Lapzemē nebūt nav lēts prieks – divu stundu brauciens vienai personai maksā 120 eiro.

Elektriskās sniega ragavas masveidā ražot pagaidām gan nav plānots. To izmaksas ir trīs reizes augstākas nekā parastajiem sniega motocikliem.

0 Komentāru