Sniega tīrīšanas mašīnas ”pūst kā apavi”

Komentāri

Šogad tā dēvētajā ziemas dienestā būs iesaistīts mazāk automašīnu nekā pērn – 220 vietā šoziem darbosies tikai 209. ”Tas nozīmē, ka mēs kaut kādu daļu mašīnu esam norakstījuši, jo mašīnas pūst tāpat kā apavi”, atzina valsts a/s Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs.

Kopumā Latvijā jāuztur ceļi vairāk nekā 20 tūkstošu kilometru garumā. Autoceļu uzturētāji norāda, ka pagājušajā ziemā ceļu uzturēšanai iztērēta 6–7 gadu laikā mazākā summa, kas ir 11 miljoni eiro. Tas nozīmē, ka vairāk naudas bija atlicis vasaras darbiem – bedrīšu lāpīšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sniega tehnikas papildinājumi šogad nav plānoti.

Cīņā ar sniegu valsts autoceļiem visā Latvijas teritorijā uzturētāju rīcībā kopumā būs vairāk nekā 630 tehnikas vienību. Bet pilsētās un novados par sniega tīrīšanu atbildīgas pašvaldības. Turklāt, uz Latvijas autoceļiem iestājoties ziemai raksturīgiem apstākļiem, ceļu uzturētājiem uz vislabākajiem ceļiem tīrīšanas darbi jāsāk trīs stundu laikā. Savukārt par ceļu stāvokli katram autovadītājam iespējams ziņot Satiksmes informācijas centram gan pa tālruni, gan arī izmantojot sociālos tīklus.

Par spīti pagaidām salīdzinoši siltajam laikam un sniega neesamībai, autoceļu uzturētājiem ziemas sezona ir sākusies jau 1. novembrī, un tā ilgs līdz 31. martam.

Plašāk – skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl