Sniega nokušana atklāj traģisku ainu uz Latvijas ceļiem, tomēr naudas to labošanai neesot

Komentāri

Latvijas ceļi joprojām ir nopietns izturības tests automašīnām – ja nepaveicas un gadās iebraukt kādā no bedrēm, kas pēc atkušņa šķiet uzradušās kā sēnes pēc lietus, īpašniekam jāver vaļā maciņš un jābrauc uz tuvāko servisu. Tuvākajā laikā situācija arī būtiski nemainīsies, jo ceļu seguma kvalitāte ir zema un budžetā neesot līdzekļu, lai tos labotu kopumā, tāpēc iztiek ar ierasto bedrīšu lāpīšanu.

Avārijas bedrīšu lāpīšanai janvārī vien galvaspilsētā Rīgā iztērēti 50 tūkstoši eiro. Visā valstī šogad ceļu remontam plānots tērēt 319 miljonus eiro, kas ir par piektdaļu vairāk nekā pagājušajā gadā. Tas nozīmē – ja finansējums arī nākamajos gados netiks samazināts, pēc gadiem 15 bedrīšu lāpīšana tiks izkausta, vēsta raidījums 900 sekundes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Tikmēr apdrošināšanas kompānijas norāda, ka lielākai daļai pēdējās divās nedēļās katra otrā atlīdzība saistīta tieši ar bedrīšu sekām.

Ivars Vismanis Ergo, Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors:

Lielākoties auto ir bojātas riepas un diski, taču mēdz būt situācijas, ka automašīnām ir zemāka piekare un tiek bojāti citi transportlīdzekļa elementi, piemēram, buferi vai ritošās daļas elementi. Ir jāsaprot, ka vecai mašīnai izmaksas ir mazākas, bet jaunām – tās var būt vairāku tūkstošu eiro apmērā. Pērn bija gadījums, ka automašīnai Lexus tika sadauzītas riepas un diski, tur atlīdzība bija 5 300 eiro.

Pēdējos gados apdrošinātāju izmaksas autovadītājiem par zaudējumiem, kas radušies bedru dēļ, ir nemainīgi augstas – aptuveni 750 tūkstoši eiro gadā. Vidēji pērn par 1 šādu bedru izraisīto bojājumu apdrošinātāji izmaksājuši 500 eiro.

Tikmēr Eiropā bedrīšu remontam tērē mazāk līdzekļu, jo tur ceļu stāvoklis ir krietni labāks. Arī pie mūsu kaimiņiem Lietuvā un Igaunijā situācija ir labāka, jo 90. gados tika veikti ceļu remonti, bet pie mums – nē.

Šobrīd ziemas atkušņa apstākļos uz valsts autoceļiem tiek labotas tikai satiksmei bīstamās jeb avārijas bedres. Uz A uzturēšanas klases autoceļiem avārijas bedres tiek labotas 24 stundu laikā, B uzturēšanas klases autoceļiem – piecu dienu laikā.

Ja ceļa segums tiek labots laicīgi, avārijas bedres nemēdz veidoties, taču Latvijā ir trīs tūkstošu kilometru ceļu ar asfaltbetona segumu, kas ir avārijas vai sabrukušā stāvoklī, kur bedres veidojas ik gadu.

Video

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl