Komentāri

Latvijas tautsaimniecība katru dienu zaudē teju 2,5 miljonus eiro slikto autoceļu dēļ. Šādus aprēķinus izplatījuši ”Latvijas Valsts ceļi”, brīdinot, ka nākotnē situācija būs vēl dramatiskāka.

Starp Baltijas valstīm Latvijā autoceļu būvniecībai atvēlēta vismazākā summa, turklāt satraukumu rada fakts, ka tuvāko gadu laikā apsīks arī Eiropas dāsnais finansējums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš neatkarības atjaunošanas nevienu gadu nav sasniegts finansējuma līmenis ceļiem, kuru varētu raksturot kā ilgtspējīgu. Tik skarbu secinājumu pauž Latvijas Valsts ceļi.

Līdz ar to sliktā vai ļoti sliktā stāvoklī ir 44% autoceļu ar asfalta segumu un 43% ceļu ar grants segumu. Lai gan asfaltēto ceļu stāvoklis pakāpeniski uzlabojas, grants ceļu kvalitāte pasliktinās. 

Jeb teju 2,5 miljoni eiro dienā, kas šķiet teju astronomisks cipars. Turklāt 2019. gadā beigsies Eiropas finansējums ceļu labošanai.

Solīts līdz gada beigām izvērtēt autoceļu tīkla efektivitāti valstī, lai saprastu, kā optimāli veidot un uzturēt ceļu tīklu Latvijā. Kamēr naudas kļūst mazāk, ceļu būvnieki par saviem pakalpojumiem grib pieprasīt arvien lielākas summas.

Remontdarbu deficīts valsts autoceļiem 4,5 miljardu eiro apmērā. Lai apstādinātu ceļu stāvokļa pasliktināšanos, ik gadu būtu nepieciešami 673 miljoni eiro.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl