Šķīdoņa dēļ uz vairākiem grants autoceļiem ieviesti transportlīdzekļu masas ierobežojumi

2 komentāri
Šķīdoņa dēļ uz vairākiem grants autoceļiem ieviesti transportlīdzekļu masas ierobežojumi
Ceļš Iecava-Lambārte (Foto: Ivo Butkevičs)

Siltā laika ietekmē atsevišķos grants autoceļu posmos ir iestājies šķīdonis un uz vairāk nekā 200 ceļu posmiem ir ieviesti autotransporta masas ierobežojumi, liedzot pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām, informē AS “Latvijas valsts ceļi” (LVC).

Šķīdoņa dēļ pagaidu masas ierobežojumi ir ieviesti vairākos Aizkraukles, Ventspils, Jēkabpils, Kuldīgas un Ogres apkārtnes vietējās nozīmes autoceļos, kā arī atsevišķos ceļu posmos Daugavpils, Jelgavas, Saldus, Talsu apkārtnē.

“Latvijas Valsts ceļu” pārstāvji atzīmēja, ka atbilstoši meteoroloģiskajām prognozēm siltais laiks saglabāsies un ir gaidāmi nokrišņi, tādējādi arī citur drīzumā varētu tikt ieviesti masas ierobežojumi.

Transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Aktuālā informācija par ieviestajiem ierobežojumiem ir pieejama “Latvijas Valsts ceļu” mājaslapā, kā arī informācija ir pieejama, zvanot uz “Latvijas Valsts ceļu” diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.

Kā “kusa” ceļi 2018. gadā

Šķīdonis uz grants ceļiem iestājas pavasarī un rudenī, kā arī mainīgos laikapstākļos, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam.

Uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, ir iespējams tikai tad, kad beigsies lietavas un grants segums apžūs. Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, kas ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt neizbraucamu.

2 komentāri