Sirmača ekipāža Azoru rallija otrajā dienā kopvērtējumā ceturtā

0 Komentāru
Sirmača ekipāža Azoru rallija otrajā dienā kopvērtējumā ceturtā
Foto: LETA ()

Latvijas autorallija braucējs Ralfs Sirmacis ar stūrmani Artūru Šiminu Eiropas čempionāta (ERČ) Azoru salu rallija otrajā dienā atkritis uz kopvērtējuma ceturto vietu.

Pēc ceturtdien veiktajiem pirmajiem četriem ātrumposmiem Sirmacis atradās otrajā vietā, atpaliekot par vienu sekundi no pašreizējā Eiropas čempiona poļa Kajetana Kajetanoviča.

Savukārt piektdien pirmajos trīs “dopos” latvieša ekipāža vairs nestartēja tik sekmīgi, jo piektajā etapā tā bija ceturtā, kas kopējā ieskaitē lika atkāpties uz trešo pozīciju, bet sestajā un septītajā ātrumposmā Sirmacis atkal bija ceturtais.

Līdz ar to kopvērtējumā Sirmacis ar Šiminu piedzīvoja kritumu par vēl vienu pozīciju, bet līderis ir Kajetanovičs, no kura Latvijas sportisti atpaliek par 46,7 sekundēm. Otro pozīciju tikmēr ieņem krievs Aleksejs Lukjaņuks, kamēr trešais ir portugālis Rikardu Moura, no kura Sirmacis atpaliek par 17,1 sekundi.

Piektdien sacensību laikā tiks veikti vēl trīs ātrumposmi, bet šis autorallijs noslēgsies sestdien ar vēl sešiem “dopiem”.

Kā ziņots, Sirmacis un Šimins, debitējot sacensībās ar R5 klases automašīnu, pirms mēneša sensacionāli uzvarēja Akropoles rallijā. Arī toreiz viņi kvalifikācijā bija trešie, bet favorīti Lukjaņuks un Kajetanovičs sacensību laikā pieļāva vairākas kļūdas, kamēr latvieši nobrauca ļoti stabili.

Sirmacis un Šimins šogad sacensībās piedalās ar Škoda Fabia R5 automašīnu un pārstāv Sports Racing Technologies (SRT) kluba rallija komandu Škoda Baltic Motorsport. Sākotnēji bija iecerēts, ka šī Latvijas ekipāža šogad startēs piecos ERČ posmos, tomēr pēc panākuma Akropolē viņi par ietaupītajiem līdzekļiem varētu nobraukt vēl vienu posmu.

Šogad ERČ kalendārā ieplānoti desmit posmi, turklāt visas sezonas kopējais balvu fonds ir 200 000 eiro. Kā zināms, sezonas pirmais posms februāra ievadā bija plānots Latvijā, bet to atcēla nepiemēroto laikapstākļu dēļ un vēlāk pārcēla uz septembra vidu.

Azoru salās tiek aizvadīts sezonas ceturtais posms. Kopvērtējumā līderpozīcijā ar 71 punktu ir Kajetanovičs, kuram ar 46 punktiem seko Lukjaņuks, pie 38 punktiem ticis brits Kreigs Brīns, bet Sirmacis ar 37 punktiem ir ceturtajā pozīcijā.

Iepriekšējā sezonā Sirmacis veica pilnu ERČ junioru ieskaites sezonu, noslēgumā ar 104 iekrātiem punktiem gūstot otro vietu un piekāpjoties vienīgi zviedram Emīlam Berjkvistam. Tāpat Sirmacis bija otrais kopvērtējumā arī ERČ3 ieskaitē.

0 Komentāru