Siltajā laikā pieaug autosalonu logu bojājumu skaits! Uzzini, kā izvairīties no bojājumiem

0 Komentāru
Siltajā laikā pieaug autosalonu logu bojājumu skaits! Uzzini, kā izvairīties no bojājumiem
FOTO: LETA

Līdz ar siltā laika iestāšanos palielinās automašīnu salona logu bojājumu skaits, liecina Swedbank P&C Insurance dati.

Tā šā gada pavasarī, salīdzinot ar ziemu, logu bojājumu skaits pieaudzis par trešdaļu jeb 32%. Pavasarī un vasarā tas bieži skaidrojams ar pretī vai priekšā braucošu automašīnu pacelto šķembu un akmeņu iesitumiem automašīnu vējstiklos. Vidējais atlīdzības apmērs par salona logu bojājumiem ir 300 eiro.

”Visbiežāk auto vējstiklus bojā pretim vai priekšā braucošu automašīnu pacelto šķembu un akmeņu iesitumi. Turklāt tas atgadās ne tikai uz grants ceļiem, bet arī uz asfaltētām šosejām. Protams, par iemeslu auto remontdarbnīcas apmeklējumam var kļūt arī ceļu satiksmes negadījumi, krusa, krītoši zari u.c. Tāpat auto stiklojumu var nākties mainīt, ja kāds, izsitot logu, mēģinājis izzagt automašīnā atstātās mantas. Šādos gadījumos atlīdzību var segt tikai KASKO apdrošināšana, jo OCTA polise neparedz šādu apdrošināšanas segumu. Turklāt, lai arī vidējā zaudējumu atlīdzības summa nav ļoti liela – ap 300 eiro, tomēr automašīnu stikla remonts vai nomaiņa prasa ilgu laiku, kas rada papildu neērtības autovadītājiem,” norāda Gunita Vēvere, Swedbank Riska apdrošināšanas daļas servisa jomas vadītāja

Atskatoties uz aizvadītā gada automašīnu salona logu bojājumu gadījumiem, redzams, ka visvairāk atlīdzību saņemts tieši maijā, jūnijā un jūlijā. Līdz ar to autovadītājiem jābūt piesardzīgiem un jācenšas pēc iespējas no šādiem gadījumiem izvairīties vai arī nodrošināties pret riskiem.

Kā izvairīties no auto stikla bojājumiem?

Ja redzat, ka ceļa segumam izmantotas akmens šķembas, nebrauciet tieši aiz priekšējā auto un palieliniet distanci.
Esat piesardzīgi, nomainoties gadalaikiem, jo tad mainās ceļa seguma struktūra un ceļu uzturētāji vēl nav paspējuši sakopt ielas.

Ceļa remontdarbu laikā ieteicams izvēlēties ceļu uzturētāju norādīto pārvietošanās ātrumu.

Neatstājiet redzamā vietā automašīnas salonā vērtīgas mantas, jo tās var pievērst kāda nelabvēļa uzmanību.

0 Komentāru