Komentāri

Jau šo sestdien Rīgu pieskandinās motociklu rūkoņa. Motobraucēji pulcēsies uz vērienīgu motosezonas atklāšanu, un tas nozīmē, ka uz ielām parādīsies arvien vairāk satiksmes dalībnieku, jo daļa šoferu no mašīnām pārsēdīsies uz motocikliem, un daudzus autovadītājus tas dara bažīgus.

Motosezonas atklāšana daudziem ir svētki un priekpilns notikums, bet citiem skaidra zīme, ka jāsāk biežāk skatīties auto spogulī un vispār uzmanīties uz ceļa, jo motociklists var pietuvoties daudz ātrāk, klusāk un nemanāmāk kā automašīna.

Policija jau gadiem īsteno dažādas kampaņas autovadītāju un motociklistu savstarpējai solidaritātei, piemēram, ”skaties divreiz”, kur šoferus aicināja vairākkārt pārliecināties, vai ir droši veikt manevrus.

Kaut arī kopējais negadījumu skaits uz ceļiem gada griezumā ir lielāks, vidēji sezonas notiek ap 340 motociklu negadījumu, kuros cietuši ap 200 motobraucēju, norāda Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis. Šogad jau fiksēta viena motocikla avārija ar letālām sekām, kad martā gāja bojā viens motobraucējs.

Video

Lasi vēl