Komentāri
Satraucoša tendence! Šogad būtiski audzis auto detaļu zādzību skaits
FOTO: LETA

Šā gada pirmajos divos mēnešos, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo laika periodu, automašīnu detaļu zādzību skaits pieaudzis par 30%, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA apkopotā informācija.

Līdzīgi kā pērn, arī šogad visbiežāk apzagtas BMW markas automašīnas, bet būtiski pieaug Volvo markas automašīnu detaļu zādzību gadījumu skaits – pērn tas palielinājies vairāk nekā četras reizes.

Kopumā pērn par automašīnu un to detaļu zādzībām BTA apdrošināšanas atlīdzībās izmaksājusi 703 tūkstošus eiro.

Saskaņā ar saņemtajiem KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumiem par automašīnu detaļu zādzībām, 2015. gadā visbiežāk – 23 % no visiem pieteikumiem – bija apzagti BMW markas spēkrati.

Otrajā vietā pēc automašīnu detaļu zādzību skaita pērn ierindojās Volvo markas automašīnas – 20 % no visiem pieteikumiem, turklāt šīs markas automašīnu detaļu zādzību skaits pērn, salīdzinājumā ar 2014. gadu, palielinājies vairāk nekā četras reizes.

Salīdzinoši mazāk pieteikumu pērn saņemts par Mercedes Benz automašīnu detaļu zādzībām – 11 % no visiem pieteikumiem, Volkswagen – 10 %, Audi – 7 %, Toyota – 7 %.

Līdzīgu tendenci rāda arī šī gada pirmo divu mēnešu BTA statistika par automašīnu detaļu zādzībām, proti, visvairāk zagtas BMW automašīnu detaļas, bet turpina palielināties Volvo automašīnu detaļu zādzību skaits – gandrīz 25 % no visiem saņemtajiem pieteikumiem par detaļu zādzībām bijušas tieši no Volvo automašīnu īpašniekiem.

BTA apkopotā statistika liecina, ka visvairāk zagtās automašīnu detaļas ir lukturi un spoguļi. Visbiežāk garnadži zog Volvo XC90, BMW X5 un Volkswagen Touareg lukturus un spoguļus. Zagļu iekāroti ir arī Toyota Avensis un Porsche Cayenne lukturi un spoguļi.

Lasi vēl