Satiksmes drošība pie skolām: ne visur apkārtnes ir aprīkotas ar “gulošajiem policistiem” un barjerām

0 Komentāru
Satiksmes drošība pie skolām: ne visur apkārtnes ir aprīkotas ar “gulošajiem policistiem” un barjerām

Ātruma ierobežojošās zīmes, tā dēvētie gulošie policisti un barjeras – tās ir izplatītākās tehniskās iekārtas, kas drošības nolūkos tiek izvietotas pie skolām. Tomēr ne visu skolu apkārtnes aprīkotas ar visām iepriekš minētajām drošības iekārtām.

Ātruma vaļņi un zīmes ar maksimālo braukšanas ātrumu trīsdesmit kilometri stundā ir vieni no izplatītākajiem aprīkojumiem, kas samazina autobraucēju ātrumu pie skolām. Minētos ierobežojumus pašvaldības parasti uzstāda uz mazākām ielām, kur tomēr ir pietiekami liela satiksme, lai to vajadzētu piebremzēt.

Foto

Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Kivkucāns uzskata, ka kūrortpilsētas skolu apkārtnes bērniem ir pietiekami drošas.

Skatīt iespējamos drošības uzlabojumus Jūrmalas atbildīgās amatpersonas divreiz gadā dodas uz skolām, lai izvērtētu ierosinātos uzlabojumus. Vēlāk tiek pieņemts lēmums par to lietderību un iespējamo ieviešanu pie attiecīgās skolas.

Līdzīgi notiek arī galvaspilsētā, ierobežojumi pie skolām tiek veidoti tikai pēc skolas apkārtnes izvērtēšanas, tuvējās satiksmes intensitātes un skolēnu iecienītāko ceļu apzināšanas, skaidro satiksmes departamenta pārstāve.

Savukārt skolās, kas atrodas uz maģistrālajām ielām, jārēķinās ar ātrāku un intensīvāku satiksmi. Parasti pie tādām mācību iestādēm tiek izvietotas barjeras ietves malā un regulējamas gājēju pārejas.

Rīgā pie mācību iestādēm drošības nolūkā dežurē policija. Kārtībnieki tur atrodas visas mācību dienas garumā, arī viņi pievērš uzmanību satiksmes drošībai.

Tāpat arī citās pilsētās pie skolām redzami pašvaldības policisti. Piemēram, Jūrmalā kārtības sargi uzmana tieši skolēnu ierašanos un došanos prom no skolas.

Pašvaldību pārstāvji skaidro, ka uzlabojumus var ierosināt ikviens, kurš ir novērojis kādu nedrošu ceļa posmu vai krustojumu pie kādas no skolām. Iedzīvotājam vai skolas vadībai ar ierosinājumu ir jāvēršas vietējā pašvaldībā.

Video

0 Komentāru