Sarūkot ticībai autotirgotājiem, Latvijā pamazām izzūd autoplaču bizness

Komentāri

Autoplaču ziedu laiki Latvijā, visticamāk, ir pagājuši. Arvien vairāk iedzīvotāju pēc lietotām automašīnām uz ārzemēm brauc paši.

Cilvēki izvēlas uz ārvalstīm pēc lietotām automašīnām pārsvarā braukt nevis, lai ietaupītu līdzekļus, bet lai varētu izvēlēties automobili atbilstoši savām vēlmēm un gaumei.

Uģis Vītols, Lietotu automobiļu tirgotāju asociācijas vadītājs:

Šeit akmeni droši vien var mest pašu tirgotāju dārziņā. Viņi ilgstoši nav bijuši uzdevumu augstumos gan saistībā ar automašīnu kvalitāti, gan saistībā ar nekorektām darbībām uzņēmējdarbībā. Piemēram, tiek veiktas spidometru rādījumu korekcijas. Šeit neviens nav pieķerts pie rokas, taču redzu, ka pircēji vairs neuzticas autotirgotājiem.

Automašīnu tirgotāji novērojuši, ka visbiežāk Latvijas iedzīvotāji izvēlas iegādāties transportlīdzekļus Lietuvā, kā arī Vācijā. Vācijā ir lielāka izvēle, savukārt Lietuvā ir lētākas automašīnas.

Skaties foto!

Piemēram, vēl pirms trim gadiem autoplačos Rumbulā bija kā skudru pūznī. Tagad automašīnu ir daudz, taču pircēju kļūst arvien mazāk, apstiprina lietotu automašīnu tirgotāji.

Tāpat viņi novērojuši, ka cilvēki nevēlas maksāt lielas summas, un pat spēkratus, kas maksā divus tūkstošus eiro, iegādājas līzingā. Pārsvarā autoplačos iedzīvotāji negrib pirkt par pieciem tūkstošiem eiro dārgāku automašīnu.

Ieva Bērziņa, CSDD pārstāve:

Tas, kāds ir auto tirgus, ir tieši saistīts ar Latvijas iedzīvotāju pirktspēju – to redzam arī statistikā. Piemēram, krīzes gados viens no pirmajiem rādītājiem, kas kritās, bija automašīnu reģistrācija CSDD.

Skaties video!

Lasi vēl