Salu tilta un Krasta ielas remontdarbu laikā atklāj vairākas nebūšanas: nav padomāts par gājēju un velo satiksmi

1 komentārs

Salu tilta apkārtnē rosās strādnieki, kas pat paspējuši darbus veikt ātrāk, nekā paredzēts. Tomēr steigā, iespējams, aizmirsts par gājējiem, tā uzskata aktīvisti no nevalstiskās organizācijas “Pilsēta cilvēkiem”.

“Lielākās problēmas tieši ar saprotamām norādēm, kur jāiet gājējiem. Pats te 20 minūtes pavadīju, redzēju gan tūristus, gan vietējos, kuri nesaprot, kur jāiet! Uziet pa vienu nogāzi augšā, saprot, ka tālāk nevar iet, spiesti iet atpakaļ, vai arī iet pa brauktuvi,” stāsta organizācijas pārstāvis Kaspars Zandbergs.

Lucavsalā šovasar tiek rīkoti vairāki grandiozi koncerti, sociālajos tīklos apmeklētāji pauduši pārsteigumu par haotisko organizāciju – te viss pakārtots auto kustībai, gājēji atstāti otrā plānā.

“Ir sarežģījumi darba procesā, ir krituši tilta būvgruži, bet tas ir process, ko mēģinām atrisināt. Pieejamība ir apmierinoša. Nē, ar invalīdu ratiem neesam mēģinājuši izbraukt, kritika ir bijusi daudz no iedzīvotāju puses, mēģinām risināt ar būvniekiem,” norāda būvuzraugs Juris Ozols.

“Esam šodien pagriezušies ar seju pret šādām problēmām, risināsim. Esam gatavi to labot,” atzina Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs Vitālijs Reinbahs.

Labā ziņa – darbi Salu tiltā rit pat ātrāk, nekā plānots. Būvnieki sola, ka līdz ar skolas sezonas sākumu, kas jau būs pēc mēneša, lieli apgrūtinājumi neradīsies.

Arī 8 miljonu eiro vērtie remontdarbi Krasta ielā aizvadīti dažādu nebūšanu ēnā. Pirmkārt, jau pats segums, uz kura klāts asfalts, nav pārāk stabils. Šajā posmā regulāri problēmas bijušas pēc pamatīga lietus, iela applūst. Uzlikti jauni kolektoru vāki, kuri jau tagad ļoti skaļi sitas pret braucošo auto riepām.

Būvnieki skaidro, ka vāki ir kustīgi, lai tos varētu vieglāk izņemt nepieciešamības gadījumā, ja kolektori aizķep, taču, ņemot vērā pasūtītāja neapmierinātību, sola risināt problēmu.

1 komentārs