Sākoties skolas laikam, autovadītājiem raizes rada pāri ielām skrienoši bērni

Komentāri

Lai arī mācību gads sācies tikai pirms dažām dienām, jau tagad autovadītāji sūdzas par bērniem, kuri neuzmanīgi šķērso brauktuvi.

Policija sola rīkot reidus un rīkot informatīvas kampaņas skolās, jo diemžēl statistika uz Latvijas ceļiem pērn un arī šogad bijusi drūma. Pērn pieaudzis bojāgājušo gājēju skaits – ja 2012. gadā uz Latvijas ceļiem dzīvību zaudēja 62 gājēji, tad pērn jau 70, kas ir teju puse no visiem ceļu satiksmes negadījumu upuriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Auto instruktors Sergejs:

Skolēni skrien pāri ielai un neskatās, vai nenāk mašīnas, tāpēc tas ir bīstami. Par to, ka te uzlika zīmes ātruma ierobežojumam 30 km/ h – esmu tikai “par”.

Piemēram, Rīgas Avotu pamatskolā mazāko klašu skolēni starpbrīžos bez īpaša iemesla uz ielas ārā netiek laisti. Brīvās minūtes starp stundām bērni var pavadīt skolas pagalmā, kur skolēnus neapdraud intensīva satiksme. Tas ir viens no veidiem, kā šajā skolā rūpējas par bērnu drošību. Skolas direktore norāda, ka regulējamā gājēju pāreja krustojumā pie skolas parādes durvīm ir gana bīstama bērniem. Zaļais signāls ir pavisam īsu mirkli, turklāt līdz vasarai pāri ielai bijis skolēnu iecienīts pārtikas veikals un tuvumā darbojās kafejnīcas.

Kopumā jaunais mācību gads uz ceļiem sācies samērā mierīgi, norāda policijas pārstāvji. Neņemot vērā to, ka no 1. septembra automašīnu un arī bērnu uz ielām kļuvis krietni vairāk, neviens bērns pie skolas nav cietis ceļu satiksmes negadījumā.

Līdzīgi kā pērn, arī šogad pirmajās septembra dienās reģistrēta viena avārija, kurā viens no cietušajiem ir 11 gadus vecs bērns. Tas noticis automašīnai saduroties ar tramvaju, un bērns bija tramvaja pasažieris.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl