Sākoties rudenim, strauji pieaug auto zādzību skaits; Toyota īpašnieki, sarosieties!

0 Komentāru
Sākoties rudenim, strauji pieaug auto zādzību skaits; Toyota īpašnieki, sarosieties!
Ilustratīvs foto: LETA

Apdrošinātāji brīdina, ka, sākoties rudenim, aktivizējušies autozagļi. Garnadžu topā patlaban ir Toyota zīmola auto.

Speciālisti pat iesaka jauno automašīnu īpašniekiem atgriezties pie deviņdesmito gadu drošības metodēm – ierīkot slepenas pogas un iegādāties arī stūres bloķētāju.

Apdrošinātājs BTA ziņo, ka zagļu topā ir Toyota, Volkswagen un Audi markas automašīnas. Tās arī ir vispopulārākās autobraucēju vidū. Šis rudens sācies ar neierasti lielu noziedznieku rosību.

Automašīnas lielākoties zog nakts laikā no stāvvietām – gan daudzdzīvokļu ēku pagalmiem, privātmāju pagalmiem, pat tā dēvētajām apsargātajām maksas stāvvietām, kuras patiesībā neuzņemas nekādu atbildību par klientu mantu. Visretāk zog no lielveikalu stāvvietām, – iespējams, tādēļ, ka tur izvietotas novērošanas kameras.

Policijā gan akcentē, ka kopējā statistika nav pārlieku mainījusies, un apdrošinātāju trauksme ir nevietā. Automašīnas zog tikpat daudz, kā iepriekšējos gados.

Īpaša riska grupa ir jaunie auto, kuru iedarbināšana notiek tikai ar elektronisko atslēgu jeb pulti. Tas zagļiem ir gardākais kumoss. Ar speciālām ierīcēm jaunos auto var atvērt pārdesmit sekunžu laikā, nebojājot ne durvis, ne slēdzeni.

Turklāt novērots arī tas, ka zagļi ir ļoti vērīgi – pirms nozieguma viņi rūpīgi izpēta auto. Ja ir skaidrs, ka būs jāķimerējas ar vadiem vai drošības ierīcēm, tie, visticamāk, izvēlēsies kādu vieglāku mērķi, kura nozagšanā jāiegulda mazāk pūļu, un ir mazāks risks tapt pieķertam.

Video

0 Komentāru