Saeimai būs jāizlemj – vai nodokļus ceļu remontam pievienot degvielas cenai

2 komentāri
Saeimai būs jāizlemj – vai nodokļus ceļu remontam pievienot degvielas cenai

Jau gadiem tiek spriests par autobraucēju samaksāto nodokļu iezīmēšanu ceļu remontiem un uzturēšanai. Ceturtdien, 3. martā, Saeimai būs jāizlemj, vai šādu – šoreiz iedzīvotāju iesniegtu – priekšlikumu virzīt tālāk.

Tiek lēsts, ka kopumā autobraucēji dažādos nodokļos valsts budžetā gadā iemaksā vairāk nekā 500 miljonus eiro, bet līdz ceļiem visa summa nenonāk. Lai to mainītu, vairāk nekā desmit tūkstoši cilvēku portālā Manabalss.lv atbalstījuši iniciatīvu Ceļi bez bedrēm. Tās autors rosina ikgadējo transporta nodevu pievienot degvielas cenai, akcīzes nodokli novirzīt ceļu remontiem, kā arī izveidot speciālu fondu.

Uzklausot ekspertus, Saeimas atbildīgajā komisijā secināts, ka finansēšanas sistēma ir jāmaina. Un šodien deputātiem būs jāizlemj, vai uzdot valdībai līdz šā gada 1. septembrim izvērtēt iespējamās izmaiņas likumos.

Jāpiebilst, ka portālā Manabalss.lv aptuveni mēneša laikā savākti arī vairāk nekā 20 tūkstoši parakstu līdzīgai iniciatīvai, kas paredz ceļa nodokļa iekasēšanu sasaistīt ar degvielas iegādi – līdzīgi kā Igaunijā vai Lietuvā.

2 komentāri