Saeima vērtēs velosipēda un elektroskrejriteņa vadītāja apliecību nepieciešamību pilngadīgām personām

Pievienot komentāru
Saeima vērtēs velosipēda un elektroskrejriteņa vadītāja apliecību nepieciešamību pilngadīgām personām
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Saeima šodien nodeva izskatīšanai Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā grozījumu Ceļu satiksmes likumā, ar kuriem paredzēts, ka pilngadīgām personām velosipēda vai elektroskrejriteņa vadīšanai transportlīdzekļa vadīšanas tiesības nebūs nepieciešamas.

Plānots, ka Satiksmes ministrija (SM) izstrādās izmaiņas regulēs elektroskrejriteņu dalību ceļu satiksmē. Iepriekš SM skaidroja, ka Latvijā populāri ir kļuvuši elektroskrejriteņi, bet pašreizējais normatīvais regulējums pietiekami precīzi nenosaka noteikumus, kas būtu attiecināmi uz to dalību ceļu satiksmē. Turklāt, palielinoties elektroskrejriteņu skaitam, pieaug arī riski satiksmes drošībai, īpaši gājējiem.

Ministrija norādīja, ka elektroskrejritenis ir piemērots galvenokārt izmantošanai tikai pilsētās, kur priekšroka jādod gājējiem un sabiedriskajam transportam. Prioritāri elektroskrejriteņu lietotājiem būtu jāizmanto velosipēdiem paredzētā infrastruktūra, taču atbilstošas infrastruktūras trūkums, ir iemesls, kādēļ ir vajadzīgs regulējums, kas ietvertu tiešas prasības elektroskrejriteņu iekļaušanai kopējā ceļu satiksmē.

Komisijai nodotais likumprojekts paredz, ka elektroskrejriteņus ceļu satiksmē drīkstēs izmantot no 14 gadu vecuma. Vienlaikus, ja persona nav sasniegusi 18 gadu vecumu, lai vadītu elektroskrejriteni, tai jābūt iegūtām velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Tāpat likumprojekts paredz, ka ceļu satiksmē būs atļauts izmantot skrejriteņus ar konstruktīvo ātrumu līdz 25 kilometriem stundā. Turklāt ar elektroskrejriteni būs aizliegts pārvadāt kravu un pasažieri. Elektroskrejriteņa vadītājam alkohola koncentrācija asinīs nedrīkstēs pārsniegts 0,5 promiles.

SM sagatavotie grozījumi Ceļu satiksmes likumā paredz izmaiņas arī attiecībā uz velosipēda vadīšanu ceļu satiksmē.

Paredzēts, ka turpmāk velosipēda vadītāja apliecība būtu nepieciešama personām vecumā no 10 līdz 17 gadiem. Savukārt personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu, velosipēda vai elektroskrejriteņa vadīšanai transportlīdzekļa vadīšanas tiesības nebūtu nepieciešamas.