2 komentāri

Svarīgas ziņas tiem, kuri domā iegādāties jaunu auto. Saeimas deputāti konceptuāli atbalstījuši ieceri, ka jaunām automašīnām tehniskā apskate būs jāveic reizi divos gados. Šādu priekšrocību varēs izmantot divas reizes – līdz auto sasniegs četru gadu vecumu.

Vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju Saeimā iesniedza kolektīvo iesniegumu par automašīnu tehnisko apskati, lūdzot pagarināt apskates termiņu līdz reizei divos gados. Līdzīgi prakse jau darbojas Igaunijā, Lietuvā un citur.

Priekšlikuma izskatīšanas gaitā deputāti atteicās no ieceres ļaut pilnīgi visām automašīnām tehnisko apskati veikt reizi divos gados, jo Latvijā ir viens no vecākajiem autoparkiem Eiropas Savienībā. Katrs otrais transportlīdzeklis ceļu satiksmē piedalās ar būtiskiem defektiem. Turklāt pie mums ir visvairāk uz ceļiem bojāgājušo visā Eiropas Savienībā.

Tā vietā deputāti nolēma dot atlaides pilnīgi jaunu auto īpašniekiem. Proti, tādiem auto tehniskā apskate pirmās divas reizes būs jāveic reizi divos gados. Tikmēr opozīcija aicināja atļaut apskati veikt pēc diviem gadiem arī četrus gadus vecām automašīnām, uzsverot, ka Latvijā noteikumi ir daudz stingrāki nekā pārējās Baltijas valstīs.

“Nevaru saprast, kāpēc mani neatbalstām. Kāpēc nevaram ļaut mašīnām iet tehnisko apskati retāk. Kāpēc mēs nevaram būt līdzīgi pārējām Baltijas valstīm,” neizpratnē ir “Saskaņas” deputāts Vitālijs Orlovs.

“Šobrīd četrgadīgas mašīnas tehnisko apskati ar pirmo reizi iziet labi ja puse. Apmēram piecgadīgai mašīnai sāk parādīties nopietni bojājumi,” norāda ZZS deputāts Ingmārs Līdaka.

Rezultātā deputātu vairākums atbalstīja ieceri ļaut jaunām automašīnām tehnisko apskati veikt divreiz četros gados. Jaunā kārtība gan vēl būs jāapstiprina – trešajā – galīgajā lasījumā. Patlaban iecerēts, ka šī norma spēkā stāsies nākamgad. Atgādinām, ka pašlaik pēc jauna transportlīdzekļa reģistrēšanas tehniskā apskate ir jāveic pēc diviem gadiem, pēc tam reizi gadā.

TOP komentāri

  • ww
    +2 +2 0

    ww

    Universālie deputāti!Manuprāt,lielākā daļa no viņiem nezin,kur mašīnā degviela jālej,bet gudri spriedelēt par auto tehnisko stāvokli māk!Būtiski trūkumi...Kur statistika par avāriju skaitu mašīnu tehniskā stāvokļa dēļ?Ja nav,tad nav ko ...irst!Autoparka vecums nebūt nenozīmē,ka tas ir sliktā stāvoklī.
  • Re

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl