Šā gada pirmajā ceturksnī būtiski samazinājušies OCTA zaudējumi

Pievienot komentāru
Šā gada pirmajā ceturksnī būtiski samazinājušies OCTA zaudējumi
F64

Obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas (OCTA) nozare šā gada pirmajos trīs mēnešos strādājusi ar 120 000 eiro lieliem zaudējumiem, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotie dati.

Kā informē LTAB sabiedrisko attiecību konsultants Gints Lazdiņš, neskatoties uz ievērojamo atlīdzību pieaugumu nozarē, inflācijas kāpumu un citiem faktoriem, šis ir pēdējos gados vēsturiski mazākais pirmā ceturkšņa zaudējumu apjoms.

“Zaudējumu apmērs šā gada pirmajā ceturksnī ir vēsturiski mazākais kopš 2009.gada, kad OCTA nozare pēdējo reizi strādāja bez zaudējumiem. Lielā mērā tas ir pateicoties apdrošināšanas prēmiju pieaugumam, kas ļauj apdrošinātājiem segt ne vien pieaugušās atlīdzību izmaksas, bet arī inflācijas radīto cenu kāpumu, kas vērojams gandrīz visās ekonomikas nozarēs,” skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Lai arī salīdzinājumā ar pērnā gada pirmajiem trim mēnešiem par gandrīz 10% samazinājies apdrošinātājiem pieteikto ceļu satiksmes negadījumu skaits, kopējā atlīdzību summa pieaugusi par vairāk nekā 10%, savukārt vidējā atlīdzība – no 762 eiro pērnā gada pirmajā ceturksnī uz 830 eiro šogad.

“Redzam, ka samazinās arī apdrošinātāju darbības tehniskie izdevumi, kas liecina, ka OCTA nozare kļūst efektīvāka. Ja nepiedzīvosim strauju inflācijas pieaugumu vai citus neparedzētus riskus, ir pamats cerēt, ka zaudējumu apmērs šā gada ietvaros ievērojami nepieaugs,” prognozē Abāšins.