Rosina atcelt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli

1 komentārs
Rosina atcelt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli
FOTO: LETA

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dainis Liepiņš rosina no 2016.gada atcelt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli un nepieciešamās izmaksas turpmāk iekļaut degvielas akcīzes nodoklī, informēja LRA vecākā konsultante Inga Vanaga.

Esošā nodokļa iekasēšanas kārtība ir netaisnīga pret neregulārajiem transportlīdzekļu lietotājiem, jo pašlaik vienādu ekspluatācijas nodokli maksā gan regulārie autobraucēji, gan arī tie, kuri auto izmanto tikai dažas reizes gadā. Liepiņš uzskata, ka turpmāk transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis būtu jāiekļauj degvielas akcīzes nodoklī, lai par ceļu uzturēšanu un lietošanu atbilstoši maksātu tieši tie, kuri ikdienā izmanto ceļu infrastruktūru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tādejādi nodokļa piemērošana kļūs taisnīgāka un godīgāka pret tiem autoceļu lietotājiem, kuri ikdienā ļoti reti pa tiem pārvietojas. Uzskatu, tas ir tikai taisnīgi, ja par pakalpojumu maksā tas, kurš to patiešām izmanto,” uzsver LRA frakcijas vadītājs.

Trešdien, 4.februārī, LRA frakcijas sēdē šis jautājums tiks izskatīts kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) ekspertiem, lai laikus sagatavotu visus nepieciešanos priekšlikumus un likumu grozījumus un jaunā nodokļa apmaksas kārtība varētu stāties spēkā jau no 2016.gada. Paredzamā nodokļa summa, kas jāpārnes uz degvielas akcīzes nodokli ir aptuveni 50 līdz 60 miljoni eiro, kas degvielas cenu varētu ietekmēt par dažiem eiro centiem, norāda LRA pārstāvji.

Tikšanās ar CSDD valdes priekšsēdētāju Andri Lukstiņu un citiem iestādes ekspertiem notiks 4.februārī plkst.14 politiskā spēka frakcijas telpās, Jēkaba ielā 16, 314.kabinetā, un uz tikšanos ir aicināti arī mediju pārstāvji.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl