Riskanta manevrēšana, braukšana uz viena riteņa – motociklistu galvenie grēki

Komentāri

Policija administratīvos protokolus šogad izrakstījusi jau 66 motociklistiem. Galvenās problēmas, kas fiksētas, ir pārmērīgais ātrums un riskanta manevrēšana starp citiem braucamrīkiem, liecina policijas apkopotie dati.

Normunds Krapsis, VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks:

Ir atsevišķi satiksmes dalībnieki – motobraucēji, kas ignorē ceļu satiksmes noteikumu prasības diezgan būtiski. Tā ir izteikti agresīva braukšana uz pakaļējā riteņa vai nu strauja manevrēšana starp transportlīdzekļiem, protams, arī liels ātrums.

Policijā norāda, ka tie ir biežākie motociklistu pārkāpumi uz ceļa. Tikmēr paši motociklisti akcentē, ka bieži vien autobraucējiem vajadzīgs laiks, lai viņi pierastu, ka jādala ceļš arī ar motociklistiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Leo Znotiņš, motociklists:

Tas, ka autobraucēji, izdzirdot skaļu rēkoņu, saraustās, satrūkstas, jau drīzāk ir viņu problēma, nevis mūsu. Motobraucēji tieši otrādi ir daudz uzmanīgāki, jo mums ir jāparedz 10 soļi uz priekšu.

Lai arī šogad daļa motobraucēju braucamrīku siltā laika dēļ nemaz neieziemoja, oficiāli motociklu sezona tiks atklāta 26. aprīlī.

Kluba Vēju brāļu ordenis biedrs Leo Znotiņš, kurš ar motociklu pārvietojas kopš 1986. gada, akcentē, ka agresīvie braucēji drīzāk ir izņēmums. Tajā pašā laikā viņš nenoliedz, ka ik pa laikam satiksmes noteikumi tiek pārkāpti.

Leo Znotiņš, motociklists:

Visi kādreiz pārkāpj satiksmes noteikumus, bet no motociklistu puses, pieņemsim, spraukšanās vai braukšana starp joslām, kas it kā teorētiski ir pārkāpums, nevienu neapdraud.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl