Rīgas Satiksmes departaments izskata iespēju Barona ielā ierobežot auto satiksmi

0 Komentāru
Rīgas Satiksmes departaments izskata iespēju Barona ielā ierobežot auto satiksmi
F64

Jau nākamgad pa Krišjāņa Barona ielu Rīgā vārēs pārvietoties tikai gājēji, velosipēdisti un sabiedriskais transports. Šādu iespēju izskata Rīgas domes Satiksmes departaments.

Ideja atbrīvot Barona ielu no auto satiksmes ir sena, taču līdz šim tā atlikta.

“Barona ielā šādi plāni ir, bet tie netika īstenoti līdz šim, jo pērn un šogad mēs remontējam paralēlas ielas, un mēs nevaram aiztaisīt vēl vienu ielu ciet, neatstājot apbraukšanas iespējas. Noslēdzoties remontdarbiem pilsētas centrā, mēs varam izskatīt iespēju ierobežot satiksmi Barona ielā, līdz ar to atvieglojot braukšanu arī velobraucējiem,” TV3 Ziņām akcentēja departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Viens no argumentiem par labu pārmaiņām ir ceļu satiksmes dalībnieku drošība. Pirms pāris gadiem rekonstruētā Barona iela ir visai bīstama velobraucējiem, par spīti tam, ka tajā it kā izveidota velojosla. Kā liecina departamenta apkopotā statistika, pērn Barona ielā cietuši deviņi riteņbraucēji, bet šogad jau četri.

Ahuna-Ozola norāda: “Barona ielā veloinfrastruktūra ir izbūvēta, balstoties uz savstarpējas pieklājības principa. Ja to iegaumētu gan velobraucēji, gan autovadītāji, nelaimes gadījumu skaits būt mazāks.”

Pēc Rīgas domes pārstāves teiktā, lēmumu par satiksmes ierobežošanu Barona ielā plānots pieņemt nākamgad.

0 Komentāru