Rīgas Motormuzejs 30 gadu jubilejā apmeklētājus iepazīstinās ar diviem jauniem eksponātiem

0 Komentāru

Rīgas Motormuzejs šajā nedēļas nogalē svin 30. dzimšanas dienu. Svinot apaļo jubileju, muzejs apmeklētājus iepazīstinās ar diviem jauniem kolekcijas eksponātiem – 1912. gadā ražoto grezno limuzīnu-karieti un futūristisko “fantomasa” automobili “Citroen DS 19”.

Abi auto ir pasaules autobūves vēstures ikonas. Limuzīns raksturo laikposmu, kad karietes pārtapa par automobiļiem, savukārt “Citroen” markas spēkrats vairākus gadu desmitus bijis viens no iekārojamākajiem auto pasaulē ar tā modernām formām, konstrukciju un aprīkojumu.

Kopumā Rīgas Motormuzeja izstāžu zālēs apskatāmi vairāk nekā 150 dažādi eksponāti, kas ataino gan pasaules autoindustrijas ikonas un stūrakmeņus, gan Latvijas autobūvi un vēsturi. Kopš muzeja atklāšanas 1989.gadā tas piedzīvojis vērienīgu rekonstrukciju un kļuvis par vienu no modernākajiem, interaktīvākajiem un apmeklētākajiem Latvijas muzejiem.

Rīgas Motormuzeja vadītāja vietnieks Agris Šmits stāsta: “Tāpēc ir dažādi stendi, kur iespējams gan pamēģināt pārslēgt ātrumus, gan paskatīties, kāds automobilis izskatās šķērsgriezumā, redzēt, kā darbojas motors. Tāpat ir automobiļi, kuriem esam uztaisījuši 360 grādu ekspozīciju, ko var caur darba staciju apskatīties, kā automobilis izskatās no iekšpuses.”

Svinot jubileju, muzejs apmeklētājiem piedāvās unikālu iespēju pavizināties ar 70.gadu retro autobusu “PAZ”, uzzināt vairāk par muzeja eksponātiem un vēsturi gidu pavadībā, kā arī izmēģināt spēkus automodelisma trasē.

0 Komentāru