Rīgas iedzīvotāji paši ķeras klāt satiksmes organizēšanai un patvaļīgi izveido rotācijas apli

2 komentāri

Iedzīvotāji problēmas satiksmē risina arvien pārgalvīgāk un uzstājīgāk, bet aktīvākie pilsētnieki ķeras pat pie patvaļīgas satiksmes organizēšanas. Piemēram, paši ne vien uzstāda nesaskaņotas ceļazīmes, bet pat ierīko apļveida kustību krustojumā. 

Neviltotu mulsumu autovadītājiem 18. augustā izraisīja Čiekurkalna 4. līnijas, Rusova un Gaujas ielas krustojums, jo tur pēkšņi parādījās apļveida kustība.

Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) pārstāve norāda, ka bija autovadītāji, kuri brauca, tā teikt, pa vecam, bet bija arī šoferīši, kuri sekoja viltus zīmēm.

Beāta Dambīte
RDSD Satiksmes organizācijas un kustības drošības nodaļas vadītāja

Bija cilvēki, kuri brauca pēc oriģinālajām ceļazīmēm un ierastās kārtības. Bija cilvēki, kas redzēja, ka ceļazīmes ir uzzīmētas un nav īstas, un bija cilvēki, kas sekoja šīm te viltus ceļazīmēm, kas radīja reālus avārijas riskus krustojumā.

Satiksmes departamenta darbinieki vērsās ar iesniegumu policijā. Pašvaldības policijā norāda, ka ir uzsākta administratīvā lietvedība un tiek meklēti vaininieki. Par šādu pārkāpumu ir paredzēts naudas sods, fiziskām personām tas ir no 70 līdz 280 eiro, taču sods var būt arī nopietnāks.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Situācijā, kad cilvēks izvieto šīs te ceļazīmes patvaļīgi un tādēļ rodas jau citas sekas, – ceļu satiksmes negadījums vai cita veida negadījums, tad jau atbildība ir daudz nopietnāka, un ir iespējams uzsākt kriminālprocesu.

Rīgas domes Satiksmes departamentā ir labi zināms šis krustojums, kā arī tas, ka ir autovadītāji, kuri vēlas, lai šeit būtu apļveida satiksme. Tāpēc Rīgas domes Satiksmes departamentā jau ir izvērtēta šī ideja, un nākotnē tiešām ir ieplānots, ka šajā krustojumā varētu būt apļa veida satiksme.

Patvaļīgi satiksmes organizēšanas piemēri ir bijuši arī agrāk. Taču tie nekad nav bijuši tik vērienīgi. Joprojām ir aktuāla dzelteno līniju patvaļīgas krāsošanas problēma, Satiksmes departaments ik gadu likvidē vairākus desmitus metru nesaskaņotas dzeltenās līnijas.

Minēto velojoslu un patvaļīgi izveidotu gājēju pāreju Rīgas domes Satiksmes departaments pavasarī noņēma. Tam iebilda aktīvākie velobraucēji. Piesaistot policiju, velojosla tika likvidēta. Satiksmes departamentā norāda, ka šajā vietā velojosla varēs būt tikai pēc tam, kad ap Rīgu tiks izveidoti papildu apvedceļi un atslogota kustība pa pilsētas centru.

TOP komentāri

 • Vilnis Priede
  +1 +1 0

  Vilnis Priede

  Ljoti laba doma aktivistiem,redz ka tautai vairak smadzenu un varesana ka atbildigajam institucijam...
 • Čiekurkalnietis
  0 0 0

  Čiekurkalnietis

  Diezgan brīnumains darbības ātrums, ka pirms 2 gadiem uzsākta izvērtēšana, kur beidzot ir skaidrs, ka tur nepieciešams aplis, tagad vēl gads jāgaida tehniskajam projektam, un tad noteikti vēl gads jāgaida līdz to realizēs. Kopā tur būs pagājuši 5 gadi. Avārijas situācijas tajā krustojumā rodas vismaz reizi stundā, nemaz nerunājot par bīstamību, kāda ir gājējiem mēģinot šķērsot šo plato krustojumu, kurā gājēju ceļš ir uz diviem no pieciem stūriem.
  Twiterī gan RDSD aktīvi uzstāj, ka aplis tajā krustojumā nav iespējams, lai gan pašu pārstāvis televīzijai atzīst, ka aplis ir iespējams.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl