Rīgas dome sola, ka šogad ielu remontdarbi nebūs tik haotiski kā pērn

Pievienot komentāru

Sākusies ielu remontu sezona, – līdz ar tiem, īpaši galvaspilsētā, arī sastrēgumi. Rīgas dome nenoliedz, ka šogad tie būs īpaši nepatīkami, jo vienlaikus tiks remontētas uzreiz trīs ielas pilsētas centrā, kā arī ar lielu satiksmes plūsmu noslogotā Krasta iela.

Pašvaldība sola, ka šoreiz remontdarbi nebūs tik haotiski kā pērn, taču opozīcija šiem solījumiem netic.

Milzu sastrēgumi, nokavēti termiņi, apšaubāma satiksmes un gājēju drošības nodrošināšana, – to atmiņā atsauc galvaspilsētas ielu remonti pagājušogad. Šovasar plānota vēl apjomīgāka darbošanās. Rīgas dome kopā ar Satiksmes departamentu dievojas, ka no pērnajām kļūdām mācības gūtas. Pirmkārt, strādāt sākts pāris nedēļas agrāk.

Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) norāda: “Departaments ir pastrādājis labi ar iepirkumiem, ar visām formalitātēm, kas aizņem visvairāk laiku. Tagad lielākajā daļā darbi sāksies.”

Šoreiz gājēju zonas būšot pienācīgi norobežotas. Ierēdņi ar lepnumu izrāda jaunās barjeras, ko pa ziemu pašrocīgi sataisījuši paši būvnieki.

Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins norāda: “Tie risinājumi, kas bija izmantoti pagājušajā gadā, proti, – lentes, tiks aizstāti ar barjerām, ko viņi paši ir saražojuši. Gan no vizuālā, gan sapratnes viedokļa, uz kā tās attiecas, darbosies daudz labāk. Kas vēl svarīgi, – lai nodrošinātu materiālu pievešanu, izvešanu, tehnikas pārvietošanos būvlaukumā, nav lentes jāceļ uz augšu, bet barjeras var mobili pārvietot.

Šajā sezonā Rīgā remontēs Brīvības, Kronvalda, Merķeļa un Krasta ielu, kā arī Salu, Deglava un Brasas tiltu. Brīvības ielas frēzēšana sāksies jau sestdien, 19. maijā, tai sekos Kronvalda un Merķeļa iela. Remontstrādnieki Krasta ielu pārņems jūlijā. Šoreiz termiņš nav noteikts 1. septembris – rudenī darbi turpināsies, kamēr būs piemēroti laikapstākļi. Pagarināto termiņu arī būvnieki nosauc kā vienu no iemesliem, kāpēc šogad veiksies sekmīgāk.

Ceļu būves uzņēmuma “A.C.B.” Dzintars Pomers norāda: “Šogad būs labāk ar strādniekiem. Pagājušajā gadā bija asas problēmas, kad trūka strādājošo. Šogad ir labāka situācija, kaut kur parādījušies strādnieki. Būs labāk.”

Tomēr Rīgas domes opozīcija nav pārliecināta, ka dome no kļūdām mācījusies.

Rīgas domes opozīcijas deputāts Viesturs Zeps (LA) min: “Ja mēs runājam par jūliju, augustu, septembri, ir virkne iepirkumu, kuri pašlaik nav sākti. Neesam izsludinājuši, neviens nav pieteicies, dabiski, ka neviens nav uzvarējis. Darbi lēnā garā pārbīdās.”

Jārēķinās, ka līdzīga situācija Rīgas ielās atkārtosies arī nākamgad, kad remontēs Čaka ielu, kā arī turpinās labot Salu un Vanšu tiltu. Kopā pilsētas ielu seguma atjaunošanai šogad pašvaldības budžetā atvēlēti 13 miljoni eiro.