Rīgas centrā – ”stroikā” – tirgo ekskluzīvas automašīnas

1 komentārs
Rīgas centrā – ”stroikā” – tirgo ekskluzīvas automašīnas
FOTO: Bez Tabu

Dīvaina situācija izveidojusies Rīgā, Mūkusalas ielā 66, kur ekskluzīvas automašīnas tirgo nepabeigtā būvobjektā. Norādītajā vietā atrodas četrus stāvus augsta jaunceltne, pie kuras piestiprinātas dažādas ekskluzīvu automašīnu reklāmas. Tāpat redzams, ka nepabeigtajā celtnē atrodas dažādi spēkrati, kuru cenas svārstās no 20–40 tūkstošiem eiro. 

Objektā uzstādītā informatīvā plāksne liecina, ka šeit iecerēts autosalons ar dienesta dzīvokli. Celtniecības darbi jau kādu laiku apstājušies.

Teorētiski teritorija ir būvlaukums, tā būtu jānorobežo tā, lai tajā nevarētu iekļūt nepiederošas personas. Realitāte ir tāda, ka konkrētajā teritorijā var iekļūt jebkurš interesents.

”Īpašnieks ir saņēmis būvatļauju. Būvatļauja ir derīga arī šobrīd, viņš to ir pagarinājis šā gada vasarā. Līdz ar to būtībā, atbilstoši normatīvā akta regulējumam, šis tiek uzskatīts par būvobjektu, kurā, protams, nedrīkst atrasties nepiederošas personas. Tas nedrīkst tikt ekspluatēts,” norāda Ilze Žūka Rīgas pilsētas Būvvaldes pārstāve.

2008. gadā, piemērojot 700 latu jeb teju tūkstoš eiro sodu, sodīti objekta īpašnieki.

”Ēka netiek izmantota, tiek izmantota telpa, kurā var novietot kaut ko. Kāpēc lai es jaunbūvē nevarētu novietot? Uzskatāt, kā gribat. Ja es izmantoju ne tā, tad vērsieties attiecīgajās instancēs, rakstiet sūdzību un miers,” norāda objekta īpašnieks.

1 komentārs