Rīgā var sodīt par apsnigušām automašīnām, ja tās traucē ielu tīrītājiem

2 komentāri
Rīgā var sodīt par apsnigušām automašīnām, ja tās traucē ielu tīrītājiem

Sniega kupenas šodien sedz ne tikai mežus un pļavas, bet arī ielas, ēku jumtus un automašīnas. Šajās dienās aktuāli ir atgādināt, – policija Rīgā var sodīt par no sniega nenotīrītu automašīnu; īpaši, ja mašīna traucē ceļu uzturētāju darbu, un sodi nav mazi.

Pēc vakardienas sniegputeņa apsnidzis ir ļoti daudz automašīnu, taču, ja tās arī pēc trim diennaktīm nemainīs savu izskatu, šo auto īpašniekus var sodīt pašvaldības policija. Pirms pusotra gada šādus noteikumus pieņēmusi Rīgas dome. Vai tos ievēro autovadītāji, kontrolē pašvaldības izpilddirekcijas, bet pašvaldības policija iesaistās tad, kad saņem informāciju no iedzīvotājiem par šādu pārkāpumu.

Ekrānuzņēmumi

“Tas ir nepieciešams, lai varētu efektīvi, pirmkārt, organizēt sniega tīrīšanu, ne tikai ielās, bet arī lai daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājs varētu efektīvāk organizēt to. Lai vidē, kur dzīvojam, būtu ērtāka un labāka,” skaidro Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Pērnā gada ziema bija pirmā, kad autovadītājus par šo pārkāpumu sāka sodīt. Tiesa gan, tā kā iepriekšējā ziema nebija sniegiem bagāta, ar nelieliem sodiem, līdz 20 eiro tika sodīti vien 12 autovadītāji. Taču sods par šādu rīcību var sasniegt arī 350 eiro fiziskām personām un gandrīz līdz 1500 eiro juridiskām. LNT aptaujātie autovadītāji šos noteikumus vērtē dažādi.

Jau autovadītājs trīs dienu laikā kopš intensīvas snigšanas nevar notīrīt savu transportlīdzekli, tas jāpalūdz izdarīt kādam citam, iesaka pašvaldības policijā. Vēl auto, kas traucē ziemas tehnikai tīrīt ielas, var tikt evakuēts uz blakus stāvošām autostāvvietām.

Negaidiet, kamēr jūsu automašīna pārvērtīsies milzīgā sniega kupenā. Tas palīdzēs saglabāt gan labu fizisko formu, gan arī izvairīties no nevajadzīgiem naudas izdevumiem.

Video

2 komentāri