Riepas, eļļa, akumulators, degviela – ātrie padomi auto sagatavošanai ziemā Piedāvā G-Energy

0 Komentāru
Riepas, eļļa, akumulators, degviela – ātrie padomi auto sagatavošanai ziemā
Pixabay.com

Patīk vai ne, bet ziema vairs nav aiz kalniem un aukstais laiks būs klāt ātrāk, nekā tev šķiet. Lai tavs auto būtu gatavs pat visbargākajam ”kniebējam”, esam apkopojuši 12 praktiskas lietas, ko vari ieplānot padarīšanai, lai pēcāk nebūtu nepatīkamu pārsteigumu.

Nevajag sevi mānīt un paļauties uz to, ka temperatūras izmaiņas neietekmēs tavu auto. Spēkrata sagatavošana ziemai ir ļoti svarīga. Ja nedarīsi neko, ziemā var sanākt ”šmuce”, un ticiet – salā ķēpāties gar automašīnu ir krietni nepatīkamāk.

1. Nomaini riepas (un dari to laikus)

Foto: LETA

Drošība ir pirmajā vietā, tāpēc jau laikus nomaini riepas. Tā pēkšņie mīnusi tevi nepārsteigs, kā arī nebūs jāgaida rindā kopā ar visiem citiem, kuri riepas maina pēc tam, kad par pirmo sniegu paziņo sinoptiķi.

2. Eļļas maiņa ir īpaši svarīga

Foto: Avots: gazprom-neft.com

Eļļa automašīnai jāmaina, vadoties pēc auto ražotāja norādījumiem vai tava uzticamā automehāniķa ieteikumiem. Taču pirms ziemas auksto mēnešu iestāšanās eļļas maiņa ir īpaši svarīga. Turklāt, iespējams, tuvojoties ziemai, tavam auto ir jāmaina pat eļļas veids. To varēsiet noskaidrot savā servisā. Ierasti ir tā, ka ziemā nepieciešama zemākas viskozitātes eļļa.

Ērti pārbaudīt, kāda eļļa nepieciešama tavam auto var šeit!

3. Pārbaudi akumulatoru

Foto: Raitis Plauks / F64

Zemas gaisa temperatūras laikā auto dzinējam ir nepieciešams lielāks strāvas daudzums no akumulatora, tāpēc jūs gribēsiet, lai tas ir perfektā darba kārtībā. Pirmkārt, jau pārliecinies, vai akumulators ir pietiekami uzlādēts. To var pārbaudīt, ieslēdzot gaismas un pēc tam iedarbinot automašīnu. Ja gaismas kļūst spilgtākas, akumulators ir sliktā stāvoklī.

4. Turi pēc iespējas pilnāku bāku

Foto: Jānis Saliņš / F64

Droši vien esat dzirdējuši ieteikumu, ka ziemā jātur degvielas tvertnē pēc iespējas vairāk degvielas. Jā, tā ir taisnība, taču, vai zini kādēļ? Tādēļ, ka aukstā laikā tukšā vai teju tukšā bākā veidojas kondensāts, kas var iepilēt degvielā un nosēsties, tālāk aizceļojot degvielas padeves līnijās. Ziemā, kondensātam degvielas sistēmās sasalstot, var tikt bloķēta degvielas padeve dzinējam.

Protams, ir vēl citas lietas, kam pievērst uzmanību, piemēram, jānomaina vasaras logu šķidrums pret ziemas, kā arī, iespējams, jāmaina dzesēšanas šķidrums, jāpārskata aptieciņas saturs, vai tajā ir viss nepieciešamais, un citas lietas.

Ja izdarīsiet šīs četras augstāk minētās lietas, ziemā problēmām nevajadzētu būt.
0 Komentāru