Reidā ar netrafarēto policijas auto pieķer vairākus šoferus, kuri brauc pie sarkanās gaismas

25 komentāri

Izrādās, ka simtiem autovadītāju sarkanais gaismas signāls luksoforā nav nekāds traucēklis. Šogad tikai pirmajos sešos mēnešos vien aizliegumu krustojumu šķērsot pie sarkanās gaismas nav ievērojuši gandrīz 2 000 šoferu.

Ik gadu šāda neapdomīga rīcība izraisa arī nopietnas avārijas, kurās cilvēki ne tikai smagi cieš, bet arī iet bojā. TV3 raidījums “900 sekundes” devās reidā ar ceļu policistiem, lai noskaidrotu, kāpēc vadītāji tomēr brauc pie sarkanā gaismas signāla.

Braucot ar netrafarētu ceļu policijas automašīnu, vienas stundas laikā ceļu policisti Rolands Romanovskis un Uldis Jaunalksnis fiksē trīs pārkāpējus, kuri brauc pie sarkanās gaismas. Kā stāsta likumsargi, ieraugot dzelteno gaismu, autovadītāji bieži vien nevis spiež bremzes, bet gan gāzes pedāli.

Skaidrojumi, ko ceļu policisti dzird, kāpēc tad bija jābrauc pie sarkanā gaismas signāla, ir dažādi – sākot ar “ļoti steidzos uz tikšanos”, “nepamanīju, ka iedegusies sarkanā gaisma”.

Savukārt reida laikā vēl kāds “Audi” šoferis kā iemeslu minēja steigšanos uz bērnudārzu.

Pirmajos sešos šā gada mēnešos šādu pārkāpumu izdarījuši gandrīz 2 000 autovadītāju, bet, ja salīdzina 2018. gada visa gada statistiku pret pērno gadu, pārkāpēju skaits pieaudzis par 300 simtiem.

“Satiksme kā tāda ir intensīva, katrs cilvēks ir ar savām domām, saviem darba plāniem. Grūti spriest, kas cilvēkiem galviņā darās, bet nu kļūdas, kļūdas. Steidzas un pārkāpj. Nenosodīsim viņus, bet par to viņi saņem sodu,” saka Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes jaunākais inspektors Uldis Jaunalksnis.

Sods par krustojuma pārbraukšanu pie sarkanās gaismas ir no 30 līdz 140 eiro un četri soda punkti. Negadījumu sekas, ja, braucot pie sarkanā gaismas signāla, saskrienas divi vai vairāki auto, ir smagas, stāsta Valsts tiesu ekspertīžu biroja vecākais tiesu eksperts Oskars Irbītis. Parasti šādos negadījumos iesaistīts šoferis, kurš brauc pie sarkanās gaismas, un tas, kurš griežas krustojumā pa kreisi.

“Šāds negadījuma veids izraisa gan kreisā pagrieziena veicošās mašīna rotāciju, līdz ar to cilvēki tiek sviesti katrs savā virzienā automobilī, gan frontālās sadursmes spēcīgais trieciens tam, kas brauc pie sarkanās gaismas. Līdz ar to šādos negadījumos traumas ir vidēji smagas un smagas,” saka Irbītis.

Lai šo sērgu mazinātu, autoeksperti iesaka biežāk rīkot ceļu policijas reidus, taču to izdarīt kļūst arvien grūtāk – Valsts policijā ir jūtams darbinieku trūkums.

25 komentāri

Aktuālie Zebras un Auto ziņu video

"Rīgas satiksme" ievieš ar telefonu skenējamas QR kodu biļetes

"Zebra" pēta jauno veloceliņu radīto haosu Duntes ielā

"Zebra" pēta, kāpēc Jūrmalas šoseja kļuvusi bīstama

"Zebra": Bruņinieku ielā jauns risinājums velobraucējiem - ar ko jārēķinās satiksmes dalībniekiem?

Leģendām apvītais "RAF" autovilciens - no Maskavas olimpiādes līdz restaurācijai un Rīgas Motormuzejam

Latvijas pašvaldību tilti - bumba ar laika degli

"Zebra" testē: kā ir braukt ar elektrisko velosipēdu, un kādām vajadzībām tas piemērots?

"Zebra": Kaut kā ir jātiek galā ar kreisajiem pagriezieniem!

"Zebra" iepazīstina ar "ķieģeļa" radīto mistēriju uz Saulkrastu šosejas

Daudzie ūdens ceļi Rīgā tiek maz izmantoti; studenti veido laivu koplietošanas platformu

"Zebras" padomi drošākai braukšanai ar auto rudenī

“Ceļš nav spēle. Kļūdas nepiedod!” Uzsākta jauna kampaņa saistībā ar neapdomīgu braukšanu