Rīdzinieki pieprasa vieglāku atlaižu saņemšanu autostāvvietās

Pievienot komentāru
Rīdzinieki pieprasa vieglāku atlaižu saņemšanu autostāvvietās
FOTO: LETA

Līdz ar 1. jūliju Rīdzinieka kartes īpašniekiem ir pieejama 20% atlaide automašīnas novietošanai SIA Rīgas satiksmes (RS) apsaimniekotajās maksas autostāvvietās B, C un D zonās. Taču RS izstrādātais risinājums atlaides saņemšanai ir sarežģīts – ar vairākām autorizācijām un garu apmaksas procesu.

Par vienkāršāka risinājuma ieviešanu sociālajos tīklos nobalsojuši teju divi tūkstoši iedzīvotāju, un vairāki simti rīdzinieku tam pauduši atbalstu, piedaloties Vitamīnu akcijā Rīgas ielās.

RS izstrādātais neveiksmīgais risinājums kavē rīdziniekus ērti saņemt Rīgas domes piešķirtās atlaides auto novietošanai. Šobrīd tā paredz vairākas autorizācijas un jauna elektroniska konta – e-maciņa izveidi.

Tādējādi klientiem ir nepieciešams paralēli uzturēt divus elektroniskus naudas kontus – Rīdzinieka kartes maciņu un Mobilly kontu. Tāpat sarežģītās sistēmas dēļ būtiski paaugstinās iespēja kļūdīties, proti, klientam var nākties maksāt sodus un saskarties ar citām neērtībām par neapzināti pieļautām kļūdām.

Rūpējoties par iedzīvotāju ērtībām, Mobilly iesniedza priekšlikumus Rīgas satiksmei par daudz vienkāršāku risinājumu atlaides saņemšanai – automātisku atlaides piešķiršanu, tiklīdz klients reģistrējis savu Rīdzinieka karti portālā ridziniekakarte.lv.

Šādas ērtas sistēmas ieviešanai atbalstu pauduši teju 2000 iedzīvotāju – gan balsojot sociālajos tīklos, gan piedaloties Mobilly organizētajā Vitamīnu akcijā Rīgas centrā. Akcija bija iedzīvotāju iespēja nosūtīt sveicienu Rīgas domei veselīgāku lēmumu pieņemšanai.

Enerģijas un veselības sveiciens – daudzi kilogrami iedzīvotāju parakstītu apelsīnu – kopā ar balsojumu tika trešdien iesniegts Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam ar aicinājumu pārskatīt esošo RS atlaižu piešķiršanas kārtību.