Komentāri
Revolūcija satiksmē? Slovākijā radīts unikāls auto, kas spēj lidot
Foto: AFP / LETA

Turīgajā pundurvalstī Monako sarīkota auto izstāde, kurā līdzās grezniem un ekskluzīviem spēkratiem redzams arī lidojošs auto. Turklāt tas nav prototips, bet sērijveida modelis, ko iespējams arī iegādāties.

Izstāde “Top Mark” Monako ik pavasari pulcē auto kolekcionārus un turīgus auto entuziastus no visas pasaules, lai klātienē apskatītu automašīnas, kuru cenas bieži vien tikai sākas no viena miljona eiro un vairāk. Izstādes dalībnieku vidū ir arī slovāku uzņēmums “Aeromobil”, kas izgatavojis auto, kas spēj arī lidot pa gaisu. Montekarlo notiekošajā izstādē uzņēmums arī sācis pieņemt pasūtījumus savam pirmajam sērijveida modelim.

Kompānijas pārstāvis skaidro, ka aeromoblis noteikti ir solis ceļā uz to kā nākotnē mainīsies cilvēku priekšstati par pārvietošanos. Pēc viņa teiktā tas ir dizaina un inženierijas triumfs.

Foto

Uz zemes auto var sasniegt ātrumu 160 kilometri stundā, kas gan nav nekas īpašs, salīdzinot ar citiem izstādē redzamajiem auto. Taču gaisā tā ātrums esot ap 360 kilometriem stundā. Turklāt transformāciju no ielas auto uz lidaparātu tas var izpildīt trīs minūšu laikā. Auto cena publiski nav izziņota – tā tiekot atklāta tikai reāliem pircējiem.

Lasi vēl