Revolūcija elektroauto jomā? Radīta baterija, ar kuru bez uzlādes varot nobraukt vairāk nekā 2400 kilometrus

6 komentāri
Revolūcija elektroauto jomā? Radīta baterija, ar kuru bez uzlādes varot nobraukt vairāk nekā 2400 kilometrus
Ilustratīvs foto. (CARO / SCANPIX)

Lielbritānijā parakstīts vairāku miljonu vērts līgums par baterijas ražošanu elektroauto, ar kuru bez uzlādes būšot iespējams nobraukt vairāk nekā 2400 kilometrus.

Kā vēsta “Daily Mail”, šī jaunieveduma izgudrotājs ir britu inženieris Trevors Džeksons, kurš noslēdzis vairāku miljonu mārciņu vērtu līgumu par elektroauto baterijas ražošanas uzsākšanu.

Džeksons ilgus gadus darbojies inženierijas jomā – viņš strādājis “Rolls-Royce” kompānijā, palīdzot izstrādāt kodolreaktorus, bet vēlāk bijis arī Apvienotās Karalistes jūras spēku virsnieks uz kodolzemūdenēm, pārvaldot un uzturot to reaktorus.

Tiek ziņots, ka Eseksā bāzētā kompānija “Austin Electric”, kurai pieder tiesības izmantot vēsturiskā ražotāja “Austin Motor Company” logotipu, no nākamā gada uzsāks baterijas izmantošanu elektroauto ražošanā.

Kā norādījis kompānijas izpilddirektors Denijs Korkorans, jaunā tehnoloģija mainīs “spēles noteikumus” šajā nozarē: “Tā varētu palīdzēt aizsākt nākamo industriālo revolūciju. Priekšrocības salīdzinājumā ierastajām elektroauto baterijām ir milzīgas.”

Atsevišķi auto industrijas skeptiķi gan norādījuši, ka pagaidām nav pierādījumu par šīs tehnoloģijas efektivitāti un tās priekšrocības esot pārspīlētas. Tomēr pēc neatkarīga izvērtējuma Apvienotās Karalistes tirdzniecības un investīciju aģentūrā 2017. gadā norādīts, ka šis jaunievedums ir ļoti pievilcīgs un ir bāzēts uz labi izveidotas tehnoloģijas, kura spēj saražot daudz vairāk enerģijas nekā tās, kas atrodamas standarta elektroautomobiļos.

6 komentāri