Reportāža: Lieldienu reidā policija tvarsta ne tikai dzērājšoferus

11 komentāri

Policija šajās brīvdienās strādās pastiprinātā režīmā. Uz Latvijas ceļiem tiks rīkotas masveida pārbaudes. Galvenokārt tiks tvarstīti dzērājšoferi, taču ķers arī ātruma pārkāpējus un drošības jostu ignorētājus.

Policijas masveida pārbaude piektdienas pēcpusdienā notika Pārdaugavā – pie Dienvidu tilta. Vairāki policisti apturēja pilnīgi visas automašīnas, kas brauca pa ielu, un to vadītājus lūdza iepūst alkometrā.

Reidi, ko sāka Lielajā Piektdienā, turpināsies visus svētkus – līdz pat nākamajai otrdienai.

“Katri svētki Latvijā asociējas ar svinēšanu, un diemžēl daži vadītāji mēdz grēkot, lietot alkoholu un reizē arī vadīt transportlīdzekļus. Ceram, ka šie svētki būs bez starpgadījumiem. Pastiprinātas kontroles notiek visā Latvijā, tagad mēs esam Rīgā, varbūt pēc piecām minūtēm mēs būsim Vangažos vai Siguldā, vai Olainē, vai Bauskā,” atklāj Rīgas reģiona Ceļu policijas bataljona rotas komandiera vietnieks Gatis Klāviņš.

Bez dzērājšoferu tvarstīšanas, ceļu policija sekos līdzi atļautā braukšanas ātruma ievērošanai, drošības jostu lietošanai, kā arī kārtībai uz ceļiem un pie publisku pasākumu norises vietām. “Braukšana pie sarkanās gaismas, ielu šķērsošana tam neparedzētā vietā, tas attiecas uz gājējiem,” turpina policijas darbinieks.

Ziemassvētku un Jaungada brīvdienu reidos Latvijā pieķerti vairāk nekā 120 dzērājšoferi, no kuriem puse pie stūres sēdās vairāk nekā pusotras promiles reibumā.