Reidos Cēsu, Jelgavas un Daugavpils pusē notver vairākus autovadītājus, kas pārvietojas ar vasaras riepām

0 Komentāru
Reidos Cēsu, Jelgavas un Daugavpils pusē notver vairākus autovadītājus, kas pārvietojas ar vasaras riepām
FOTO: LETA

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Valsts policijas (VP) reidos Cēsu, Jelgavas un Daugavpils pusē noķerti vairāki autovadītāji, kas pārvietojas ar vasaras riepām. Kopumā pārbaudīti 189 transportlīdzekļi.

Cēsu pusē pārbaude turpinājās nepilnas divas stundas, kurā CSDD un VP inspektori pārbaudīja 37 auto. Pieciem transportlīdzekļiem tika konstatēts neatbilstošs riepu protektora dziļums.

Cēsīs īpaši vieglprātīgs bija kāds “Opel” markas automašīnas šoferis, kura vadītajam spēkratam ziemas riepu vietā bija uzstādītas vasaras riepas ar protektora dziļumu vien 2,4 milimetri.

Reida laikā Jelgavas apkārtnē tika pārbaudīti 45 transportlīdzekļi. Kāds BMW markas šoferis pārvietojās ar auto, kura riepu protektors nebija lielāks par 2,5 milimetriem.

Savukārt kādam citam transportlīdzeklim priekšā bija uzstādītas atbilstošas ziemas riepas, bet aizmugurē – vasaras riepas. CSDD vērš uzmanību, ka vasaras un ziemas riepu “kombinēšana” nav pieļaujama, jo auto vadāmība šādos apstākļos ir neprognozējama.

Tāpat Jelgavā trīs autovadītāji nebija paņēmuši sev līdzi vadītāja apliecību, divu šoferu vadītāju apliecībām bija beidzies derīguma termiņš, savukārt pieci autovadītāji braukuši, nepiesprādzējušies ar drošības jostām.

Arī Latgalē notikušas auto tehniskā stāvokļa pārbaudes. Reida laikā Daugavpilī divu stundu laikā tika pārbaudītas 107 automašīnas. Neatbilstošs riepu protektora dziļums tika konstatēts 16 auto, kas ir apmēram 15% no visa auto skaita.

Par visiem minētājiem pārkāpumiem autovadītājiem tika sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli.

Minimālais atļautais riepu protektora dziļums vieglo auto ziemas riepām ir četri milimetri. CSDD aicina būt uzmanīgiem tos autovadītājus, kuru auto riepu protektoru dziļums ir no četriem līdz 4,5 milimetriem.

Ņemot vērā daudzo autovadītāju vieglprātīgo rīcību, CSDD kopā ar VP turpinās veikt auto pārbaudes uz ceļiem visā Latvijā.

0 Komentāru