1 komentārs

Zirgi un mašīnas – vai tā ir problēma? Zirgu Latvijā ir gana daudz, tie manāmi arī uz koplietošanas ceļiem, taču tikai retais zina, kā pareizi rīkoties, ja satiksmē piedalās jātnieks ar zirgu.

Kā atklāj speciālists, jātnieks ne vienmēr spēj kontrolēt zirgu, tāpēc citiem satiksmes dalībniekiem ir jāievēro piesardzība, tuvojoties masīvajam dzīvniekam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Raivo Saļms
zirgu uzvedības speciālists

Šī te amplitūda, kādā zirgs var kustēties, ir daudz lielāka nekā to dara, piemēram, motovadītājs vai riteņbraucējs. Ja zirgs nobīstas, tad tā amplitūda var būt diezgan liela – viņš var gan kāpties atpakaļ, gan uz sāniem, gan sākt skriet, gan saslieties stāvus.

Zirgs ir jāapbrauc ar lielāku distanci nekā velosipēdistu. Savukārt, ja transportlīdzekļa vadītājs pamana, ka zirgs sāk uzvesties nemierīgi, tad labāk ir apstāties un nogaidīt, kad situācija izmainīsies.

Tikmēr taurēšana, pēkšņu trokšņu taisīšana, gāzēšana neko nelīdzēs, gluži pretēji – tas visu padarīs vēl sliktāk.

Visbeidzot, ja esat jau tikuši garām zirgam, nav vēlams uzreiz strauji atsākt braukšanu.

Vēl viena lieta, kas būtu jāievēro, ir tas, kā rīkojas jātnieks – vai viņš rāda kādas zīmes, signalizē par drošu apbraukšanu vai zirga kontrolēšanu.

TOP komentāri

  • S
    0 0 0

    S

    Skumji, ka Latvijā daudziem šoferiem vienīgie kritēriji ir tikai paša ambīcijas un mašinas iespējamā jauda.Neviens cits faktors neinteresē, ne cela stāvoklis, ne laika apstākļi, ne citi satiksmes dalībnieki, par ceļazimēm nerunājot.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl