1 komentārs

Zirgi un mašīnas – vai tā ir problēma? Zirgu Latvijā ir gana daudz, tie manāmi arī uz koplietošanas ceļiem, taču tikai retais zina, kā pareizi rīkoties, ja satiksmē piedalās jātnieks ar zirgu.

Kā atklāj speciālists, jātnieks ne vienmēr spēj kontrolēt zirgu, tāpēc citiem satiksmes dalībniekiem ir jāievēro piesardzība, tuvojoties masīvajam dzīvniekam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Raivo Saļms
zirgu uzvedības speciālists

Šī te amplitūda, kādā zirgs var kustēties, ir daudz lielāka nekā to dara, piemēram, motovadītājs vai riteņbraucējs. Ja zirgs nobīstas, tad tā amplitūda var būt diezgan liela – viņš var gan kāpties atpakaļ, gan uz sāniem, gan sākt skriet, gan saslieties stāvus.

Zirgs ir jāapbrauc ar lielāku distanci nekā velosipēdistu. Savukārt, ja transportlīdzekļa vadītājs pamana, ka zirgs sāk uzvesties nemierīgi, tad labāk ir apstāties un nogaidīt, kad situācija izmainīsies.

Tikmēr taurēšana, pēkšņu trokšņu taisīšana, gāzēšana neko nelīdzēs, gluži pretēji – tas visu padarīs vēl sliktāk.

Visbeidzot, ja esat jau tikuši garām zirgam, nav vēlams uzreiz strauji atsākt braukšanu.

Vēl viena lieta, kas būtu jāievēro, ir tas, kā rīkojas jātnieks – vai viņš rāda kādas zīmes, signalizē par drošu apbraukšanu vai zirga kontrolēšanu.

TOP komentāri

  • S
    0 0 0

    S

    Skumji, ka Latvijā daudziem šoferiem vienīgie kritēriji ir tikai paša ambīcijas un mašinas iespējamā jauda.Neviens cits faktors neinteresē, ne cela stāvoklis, ne laika apstākļi, ne citi satiksmes dalībnieki, par ceļazimēm nerunājot.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl