Ziema automašīnu dzinējiem nav draugs. “Zebra” atklāj detaļas par motoru “sildīšanu”

2 komentāri

Ziemā, jo īpaši no rītiem, daudzi šoferīši pakasa galvu un aizdomājas – vai pirms ceļa uzsākšanas vajadzētu uzsildīt automašīnas motoru. Izrādās, vēl joprojām par to domas dalās.

“Zebra” uzrunāja autoinženieri Uldi Roli, ar kura palīdzību tad nu tiek mēģināts kliedēt radušās domu sadursmes.

Svarīgs aspekts: āra gaisa temperatūra un auto atrašanās ilgums zem klajas debess.

 • Ja aptuveni 3 stundas, tad var droši darbināt auto un sākt braukt.
 • Ja mašīna ir nostāvējusi -10 grādos un zemāk ilgāk par 12 stundām, tad visa eļļa motorā ir diezgan pamatīgi sastingusi. Pirmās 20 sekundes pēc motora iedarbināšanas jāļauj transportlīdzeklim, tā teikt, parūkt.

Gadījumos, ja sals ir ap -15 grādiem, tad autoinženieris iesaka būt gādīgākiem saimniekiem, ļaujot automašīnas motoram parūkt vēl ilgāk. “Lai tomēr nedaudz uzsilst motors, un tikai tad brauciet,” turpina eksperts. Turklāt – pa to laiku atkusīs logi un mazliet uzsils arī autosalons. Tāpat nepieciešams arī ļaut “atgūties” elektroniskajām iekārtām.

Savukārt jau zem -15 grādiem stipri niķīgs kļūst tieši dīzeļmotors. Tikmēr ar benzīnu darbināms motors boikotēt sāk vēl par pieciem grādiem zemāk.

Speciālists vēl norāda, ka “benzīnnieks” uzsils ātrāk, taču tik un tā zem -15 grādiem vēlams pasildīt jebkuras automašīnas motoru ilgāku laiku.

TOP komentāri

 • jānis7
  0 0 0

  jānis7

  Balta masa eļļas vāciņa iekšpusē vaitad nenorāda uz izpūstu galvas blīvi?
 • Jānis Ziemelis
  0 0 0

  Jānis Ziemelis

  Runā viņš jau gudri, bet ja es pasildīšu motoru (dīzelim 2.0) tikai 20 sek, pat ja būs -9 un braukšu (līdz darbam 3 km), tad motoram agrāk vai vēlāk būs dirsā, jo tas nepiesils pat līdz 70 grādiem, labi ja līdz 50. Varēja pateikt ka labs indikātors tam ka mašina ilgā jāsilda ir tas ka, atverot eļļas ieliešanas vāciņu uz tā būs balta massa, tad motors nepiesilst pietiekamā daudzumā un ar laiku var tikt uz diezgan padārgu remontu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl