“Zebras” padoms šoferiem: kā droši pabraukt garām zirgam

3 komentāri
“Zebras” padoms šoferiem: kā droši pabraukt garām zirgam
Foto: Ekrānuzņēmums

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadsimtiem zirgi kā pārvietošanās veids vairs nav tik izplatīts, tomēr tie joprojām uz Latvijas ceļiem ir sastopami gan ar jātniekiem, gan pajūgā. Kā rīkoties autovadītājam, lai droši pabrauktu garām zirgam un neriskētu apskādēt savu spēkratu?

Svarīgi apzināties, ka dzīvnieka uzvedība ne vienmēr ir prognozējama un jātniekam vai pajūga vadītājam bīstamās situācijas var rasties problēma zirgu novaldīt.

Kā skaidro šo dzīvnieku uzvedības speciālists Raivo Saļms, zirgu kustību amplitūda ir daudz lielāka nekā motociklistiem vai velosipēdistiem. Nobīstoties zirgs var izdarīt straujas kustības, tāpēc vadītājam ir jābūt gatavam apturēt savu transportlīdzekli jebkurā brīdī. Ja ir redzams, ka zirgs uz ceļa uzvedas nemierīgi, labāk ir apstāties.

Lai droši apbrauktu zirgu, ir jāveic lielāks manevrs nekā, piemēram, apbraucot velosipēdistu. Vēlams arī krietni samazināt ātrumu, bet brīdī, kad dzīvnieks apdzīts, uzreiz nevajadzētu spiest “gāzi grīdā” – arī šāda rīcība var zirgu nobiedēt. Tāpat vērts piefiksēt signālus, kādus dod jātnieks vai pajūga vadītājs.

3 komentāri