“Zebras” padoms šoferiem: kā droši pabraukt garām zirgam

3 komentāri

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadsimtiem zirgi kā pārvietošanās veids vairs nav tik izplatīts, tomēr tie joprojām uz Latvijas ceļiem ir sastopami gan ar jātniekiem, gan pajūgā. Kā rīkoties autovadītājam, lai droši pabrauktu garām zirgam un neriskētu apskādēt savu spēkratu?

Svarīgi apzināties, ka dzīvnieka uzvedība ne vienmēr ir prognozējama un jātniekam vai pajūga vadītājam bīstamās situācijas var rasties problēma zirgu novaldīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā skaidro šo dzīvnieku uzvedības speciālists Raivo Saļms, zirgu kustību amplitūda ir daudz lielāka nekā motociklistiem vai velosipēdistiem. Nobīstoties zirgs var izdarīt straujas kustības, tāpēc vadītājam ir jābūt gatavam apturēt savu transportlīdzekli jebkurā brīdī. Ja ir redzams, ka zirgs uz ceļa uzvedas nemierīgi, labāk ir apstāties.

Lai droši apbrauktu zirgu, ir jāveic lielāks manevrs nekā, piemēram, apbraucot velosipēdistu. Vēlams arī krietni samazināt ātrumu, bet brīdī, kad dzīvnieks apdzīts, uzreiz nevajadzētu spiest “gāzi grīdā” – arī šāda rīcība var zirgu nobiedēt. Tāpat vērts piefiksēt signālus, kādus dod jātnieks vai pajūga vadītājs.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl