“Zebras” padomi saistībā ar vīrusa izplatību: kas jāņem vērā satiksmes dalībniekiem?

2 komentāri

Saistībā ar “Covid-19” izplatību pēdējās nedēļas ir bijušas visai mulsinošas. Raidījums “Zebra” apkopoja dažus padomus, ko varētu ņemt vērā tieši transporta un satiksmes jomā.

Vispirms jāiztēlojas, kas notiek ar šo vīrusu, kā tas izplatās, kādos attālumos un laikos. Ja ir izpratne par to, kā šī slimība ceļo, var saprast arī, kā no tās izvairīties transportā.

Līdz šim bija pieņemts uzskatīt, ka sabiedriskais transports būs īstais risinājums pilsētā un nākotnē. Šobrīd tas nav labākais risinājums, jo tur cilvēki atrodas viens otram ļoti tuvu un tajā pārvietojas pārsvarā savā starpā nepazīstami cilvēki. Tāpēc ieteikums būtu iet ar kājām, braukt ar velosipēdu vai arī pārvietoties ar personīgo automobili.

Diezgan nesen parādījies arī jauns transporta veids, ar kuru dalās – vai nu tie ir elektriskie skrejriteņi, vai arī vieglās automašīnas. Tomēr, izmantojot šos pakalpojumus, nav nekādas garantijas par to, vai iepriekšējais braucējs ir bijis vesels. Šajā ziņā būtu vēlams paņemt līdzi cimdus vai arī dezinfekcijas līdzekli. Tāpat pēc šā transporta izmantošanas nebūtu ieteicams pieskarties sejai.

Tie, kuri brauks ar auto, kādā brīdī, visticamāk, nonāks arī degvielas uzpildes stacijā. Būtībā šis jautājums ir atrisināts jau iepriekš – nav obligāti jāiet iekšā pie kases, lai norēķinātos par degvielu. Tāpat arī pēc degvielas uzpildīšanas ir ieteicams vēlreiz dezinficēt rokas.