Komentāri

Labāk to zināt laikus, nevis pēc tam, kad tas jau būs noticis. Raidījums “Zebra” ir sagatavojis padomus šoferiem, ko darīt brīžos, kad viņu auto ziemā ir ieslīdējis grāvī.

Piesiet striķi un izvilkt auto – tas nemaz nav tik vienkārši, jo prātā jāpatur vairāki sīkumi. Kaut vai tik elementāra lieta kā sava auto atslēgu noglabāšana drošā vietā, lai “cīņas karstumā” nepazaudētu tās kaut kur sniegā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzsākot kādam palīdzēt, vispirms vajadzētu novietot savu auto drošā vietā, ieslēgt avārijas gaismas un uzvilkt atstarojošo vesti. Lai nu arī kā tur nebūtu ar slinkumu un steigu, prātīgi ir izlikt arī avārijas trīsstūri un galvenais – neaizmirst to pēc tam paņemt.

Noteikti ir vērts pievērst uzmanību cilvēkam, kuram dodieties palīgā – vai viņš nav dzēris. Gadījumā, ja jūtams, ka autovadītājs nav skaidrā prātā, palīdzēt izvilkt viņa auto nevajadzētu.

Piesienot striķi, ar ko tiks vilkts auto, tas jāizdara kārtīgi, lai nerodas situācijas, kad kāds no tā galā esošajiem dzelzs gabaliem atraujas un izsit auto logu. Tiem striķiem, kuriem nav āķa, ir svarīgi uzsiet tādu mezglu, lai to pēc tam varētu atsiet.

Sākot vilkt otru auto, ir būtiski atrast ceļa segumu ar saķeri, lai, sākot vilkšanu, auto neslīdētu. Sākumā noteikti vajadzētu striķi nostiept uzmanīgi un pavērot situāciju. Ja auto sāk spolēt un nekas īsti nenotiek, var mazliet striķi atslābināt un tad uzsākt mazliet straujāku kustību, mēģinot panākt auto izvilkšanu ar inerci. Šī ir drastiskāka metode, taču nereti šādi ir jārīkojas, lai auto izkustētos.

Svarīgi arī atvērt auto logu, lai varētu sazināties ar otra spēkrata vadītāju. Ja vilkšana ir bijusi veiksmīga, abu auto vadītājiem vajadzētu operatīvi pabraukt malā, lai netraucētu satiksmi un neradītu bīstamas situācijas uz ceļa.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl