“Zebras” padomi šoferiem: kā droši braukt rudenī?

0 Komentāru

Rudens ir laiks, kad viss mainās ļoti strauji – ne tikai koku lapas, apgaismojums, kad braucam uz un no darba, bet arī saķere uz ceļa. “Zebra” apkopoja dažus ļoti vienkāršus un izpildāmus padomus, kā drošāk braukt šajā gadalaikā.

Kā skaidro Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) drošas braukšanas eksperts Normunds Lazdiņš, tad rudenī šoferiem vienkārši ir jābūt uzmanīgākiem uz ceļa, jo ir mainījušies braukšanas apstākļi.

Nokritušas koku lapas un skujas brīdī, kad uzlijis lietus, uz ceļa rada ļoti slidenu masu un, nokļūstot uz šāda seguma, kritiskā situācijā neglābs ne ABS, ne labas riepas.

Vēl viena neiztrūkstoša parādība rudenī ir peļķes, un nekad nevar zināt, kas tur “slēpjas” apkašā. Šā iemesla dēļ daudzi vadītāji bieži vien mēģina peļķes apbraukt un nonāk pretējā joslā, tāpēc ir svarīgi braukt prātīgi, lai pēkšņi nesastaptos ar kādu, kurš mēģina apbraukt peļķi pa jūsu joslu.

CSDD eksperts aicina nebraukt pa peļķēm lielā ātrumā, jo var sākties akvalplanēšana, kas var novest pie neparedzamām sekām, proti, auto gluži vienkārši vairs nebūs vadāms. Turklāt akvaplanēšana nesākas vien tāpēc, ka ir liels ātrums – iebraucot dziļākā peļķē, sekas var būt tādas pašas. Nevajadzētu aizmirst arī par gājējiem un censties viņus neapšļakstīt.

Drošas braukšanas principi jāatceras, braucot arī pa bruģi – pat nedaudz norasojis, rīta stundās tas var kļūt ļoti slidens un krietni palielināt bremzēšanas ceļu. Bet vēl slidenāka vieta ir bruģis ar tramvaja sliedēm, kur īpaša piesardzība jāievēro motobraucējiem un velosipēdistiem.

Rudenī bieži vien dzirdamas diskusijas par to, kad vislabāk likt ziemas riepas. Bet der atcerēties, ka šajā laikā asfalta temperatūra pat dienas vidū ir ļoti zema un naktī var būt arī mīnusi. Lielākā kļūda ir tā, ka rudenī daudzi vēlas braukt tāpat kā vasarā, taču tas vairs nav iespējams. Tāpēc galvenais šajā mainīgajā gadalaikā ir atcerēties braukt prātīgi.

0 Komentāru

Aktuālie Zebras un Auto ziņu video

"Rīgas satiksme" ievieš ar telefonu skenējamas QR kodu biļetes

"Zebra" pēta jauno veloceliņu radīto haosu Duntes ielā

"Zebra": Bruņinieku ielā jauns risinājums velobraucējiem - ar ko jārēķinās satiksmes dalībniekiem?

Leģendām apvītais "RAF" autovilciens - no Maskavas olimpiādes līdz restaurācijai un Rīgas Motormuzejam

"Zebra": Kaut kā ir jātiek galā ar kreisajiem pagriezieniem!

Latvijas pašvaldību tilti - bumba ar laika degli

"Zebra" testē: kā ir braukt ar elektrisko velosipēdu, un kādām vajadzībām tas piemērots?

"Zebra" pēta, kāpēc Jūrmalas šoseja kļuvusi bīstama

Daudzie ūdens ceļi Rīgā tiek maz izmantoti; studenti veido laivu koplietošanas platformu

"Zebras" padomi drošākai braukšanai ar auto rudenī

“Ceļš nav spēle. Kļūdas nepiedod!” Uzsākta jauna kampaņa saistībā ar neapdomīgu braukšanu

"Zebra" stāsta par Rīgas Motormuzeja krājumā nonākušo pasaulē vecāko "RAF" mikroautobusu