“Zebras” padomi šoferiem: kā droši braukt rudenī?

Pievienot komentāru

Rudens ir laiks, kad viss mainās ļoti strauji – ne tikai koku lapas, apgaismojums, kad braucam uz un no darba, bet arī saķere uz ceļa. “Zebra” apkopoja dažus ļoti vienkāršus un izpildāmus padomus, kā drošāk braukt šajā gadalaikā.

Kā skaidro Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) drošas braukšanas eksperts Normunds Lazdiņš, tad rudenī šoferiem vienkārši ir jābūt uzmanīgākiem uz ceļa, jo ir mainījušies braukšanas apstākļi.

Nokritušas koku lapas un skujas brīdī, kad uzlijis lietus, uz ceļa rada ļoti slidenu masu un, nokļūstot uz šāda seguma, kritiskā situācijā neglābs ne ABS, ne labas riepas.

Vēl viena neiztrūkstoša parādība rudenī ir peļķes, un nekad nevar zināt, kas tur “slēpjas” apkašā. Šā iemesla dēļ daudzi vadītāji bieži vien mēģina peļķes apbraukt un nonāk pretējā joslā, tāpēc ir svarīgi braukt prātīgi, lai pēkšņi nesastaptos ar kādu, kurš mēģina apbraukt peļķi pa jūsu joslu.

CSDD eksperts aicina nebraukt pa peļķēm lielā ātrumā, jo var sākties akvalplanēšana, kas var novest pie neparedzamām sekām, proti, auto gluži vienkārši vairs nebūs vadāms. Turklāt akvaplanēšana nesākas vien tāpēc, ka ir liels ātrums – iebraucot dziļākā peļķē, sekas var būt tādas pašas. Nevajadzētu aizmirst arī par gājējiem un censties viņus neapšļakstīt.

Drošas braukšanas principi jāatceras, braucot arī pa bruģi – pat nedaudz norasojis, rīta stundās tas var kļūt ļoti slidens un krietni palielināt bremzēšanas ceļu. Bet vēl slidenāka vieta ir bruģis ar tramvaja sliedēm, kur īpaša piesardzība jāievēro motobraucējiem un velosipēdistiem.

Rudenī bieži vien dzirdamas diskusijas par to, kad vislabāk likt ziemas riepas. Bet der atcerēties, ka šajā laikā asfalta temperatūra pat dienas vidū ir ļoti zema un naktī var būt arī mīnusi. Lielākā kļūda ir tā, ka rudenī daudzi vēlas braukt tāpat kā vasarā, taču tas vairs nav iespējams. Tāpēc galvenais šajā mainīgajā gadalaikā ir atcerēties braukt prātīgi.