“Zebras” padomi: kā pasargāt savu auto, lai tas netiktu apzagts?

Pievienot komentāru
“Zebras” padomi: kā pasargāt savu auto, lai tas netiktu apzagts?
ANDRIUS UFARTAS, F64

Šajos grūtajos laikos, kad ar ekonomiska rakstura problēmām saskaras daudzi, ir īpaši jāpiedomā par sava auto drošību un to, lai tas nekļūtu iekārojams garnadžiem. Raidījums “Zebra” apkopoja vairākus praktiskus padomus, kurus būtu vērts atcerēties.

Šajā laikā noteikti derētu pievērst uzmanību tam, kur auto tiek novietots. Ir vietas, kuras dienas laikā izskatās šķietami drošas, tomēr, uznākot tumsai, apstākļi var būt pavisam citādāki. Tāpēc, novietojot auto uz ilgāku laiku, vajadzētu iedomāties, kā šajā vietā izskatās tumsā un vai šajā vietā vispār ir kāds apgaismes stabs.

Ir uzskats, ka zagļiem parasti “iepatīkas” auto, kas visu laiku atrodas vienā un tajā pašā vietā. Tad uzreiz ir skaidrs, ka ar auto neviens nebrauc un neviens to nepieskata. Bet, tā kā šobrīd mājās atrodas gandrīz visi, tad iespēju robežās būtu lietderīgi ik pa laikam pamainīt stāvvietu.

Ļoti svarīga lieta ir auto diski. Piemēram, lietie diski maksā no dažiem desmitiem līdz pat simtiem eiro, tos var iekārot arī krāsainā metāla zagļi. Diskiem parasti ir četras vai piecas skrūves, un, lai sarežģītu dzīvi garnadžiem, risinājums būtu – vienu no skrūvēm ielikt citādāku. Tā, lai tās nav atskrūvējamas ar vienu atslēgu. Ja nav slinkums, tad katram no četriem auto riteņiem var uzlikt citādāku skrūvi. Jaunākajiem un smalkākajiem auto citādāka skrūve tiek uzlikta jau rūpnīcā, un arī zagļi to, visticamāk, jau zina, tāpēc šai lietai jāpieiet radoši.

Varbūt skan naivi, taču, atstājot savu auto, būtu jāpārliecinās, vai tam apkārt nemētājas ķieģeļi, pagales vai malkas bluķi. Tiem, kuri zog diskus, patīk mašīnu atstāt “uz klučiem”, un arī šādi apstākļi var viņus iekārdināt.

Uzmanība ir jāpievērš arī auto numuram, jo zādzības gadījumā kāds var iekulties nepatikšanās uz jūsu vārda. Tāpēc par to nekavējoties būtu jāziņo policijai un, lai to nenozagtu, var izurbt caurumu buferim, numura plāksnītei un vienkārši piekniedēt.

Auto spoguļi ir vesela raķešu zinātne, un, tā kā tie var maksāt vērā ņemamas summas, būtu jānodrošinās pret garnadžu uzbrukumiem. Vienkāršākais risinājums būtu tos nomarķēt ar cipariem redzamā vietā, lai zaglim uzskatāmi būtu skaidrs, ka spoguļus pārdot neizdosies.

Salonā labāk ir neatstāt neko, lai lieki nekārdinātu raksturā vājus cilvēkus. Ja automašīnā jāatstāj kas vērtīgs, to labāk ielikt bagāžniekā, uzsākot braukšanu, nevis piebraucot tur, kur plānots novietot spēkratu. Tomēr visdrošāk ir neatstāt pilnīgi neko.

Un visbeidzot – šajos laikos ļoti svarīga ir kaimiņu solidaritāte. Ja redzam, ka kāds svešs cilvēks snaikstās gar kaimiņa mašīnu, tad būtu jāuzsauc viņam pa logu vai arī jāinformē savs kaimiņš.

Vairāk par tematu – raidījuma “Zebra” sižetā