Komentāri

Šonedēļ visā Latvijā svin vasaras saulgriežus un daudzi plāno doties ārpus pilsētas. Raidījums “Zebra” ir apkopojis vairākus praktiskus padomus, lai arī jūsu svinētāju kompānijai, atrodoties ceļā, nenāktos saskarties ar netīkamiem pārsteigumiem.

Lai arī nokļūšana no punkta A uz punktu B var šķist tīrais nieks, jāņem vērā, ka Līgo svinētāju auto, visticamāk, būs vairāk pasažieru nekā pierasts vest ikdienā, tāpat jārēķinās ar papildu kravu un izvēlēto maršrutu, kas, ja nav labi zināms, var sagādāt savus pārsteigumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ierasts “niķis” daudziem ir atruna: “Nu, tad piezvani, kad tuvojies un tad izstāstīšu kur jābrauc”. Šoferiem pirms došanās ceļā tomēr būtu jānoskaidro viss maršruts, lai braukšanas laikā nav jānovērš savas domas no ceļa.

Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors Leons Blumfelds skaidro, ka viens no būtiskākajiem faktoriem, kam vērts pievērst uzmanību, pirms sēsties pie stūres, ir nogurums. Šādā situācija izšķiroša loma ir citiem pasažieriem, kuriem būtu jāpārliecinās, vai šoferis nav pārāk saguris. Cilvēkam, kuram uzticēta šofera loma svētkos, ir vēlams kārtīgi izgulēties, nemaz nerunājot par alkohola lietošanu, kurai līdzi jāseko ar pastiprinātu uzmanību.

“Lielākā kļūda ir domāt “nu, aizvilkšu kaut kā līdz mājām”. Pat ja līdz mājām ir palikuši 20-30 kilometri, risks ir ļoti augsts, un ir jābrauc malā pirmajā piemērotajā vietā, kur droši apturēt auto un ir jāguļ. 15-20 minūtes turpat mašīnā,” skaidro Blumfelds. Ilgāk par 20 minūtēm gan nebūtu vēlams gulēt, jo tad būs iestājusies dziļā miega fāze un pamostoties būs nevis labāk, bet vēl sliktāk.

Neiztrūkstoša lieta svinētājiem ir alkometrs. Kā stāsta “Rovico Latvia” pārstāvis Mārcis Redmanis, ir svarīgi pārliecināties, vai uz šīs ierīces ir derīga verifikācijas vai kalibrācijas uzlīme. Nebūtu prātīgi alkometru vilkt ārā svinību vidū, jo noteikti atradīsies kāds, kurš gribēs to “pārbaudīt”.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl