“Zebras” laboratorija: smagā tehnika pret krūšu silikona implantiem

Pievienot komentāru

Ir dzirdēts, ka silikona implanti spēj izturēt lielu spiedienu. “Zebras” vadītājs Pauls Timrots un plastikas ķirurgs Jānis Ģīlis nolēma pārliecināties, vai šis apgalvojums atbilst patiesībai.

Kā atklāj plastikas ķirurgs, piemēram, Vācijā uz “autobāņiem” ir reģistrēti vairāki negadījumi, kad sievietei, avārijas laikā atsitoties pret stūri ar krūšukurvi, ir lauztas ribas, taču implants ir palicis vesels un pat darbojies kā papildu amortizators.

Pēc rūpnieku sacītā, silikona implanti spēj izturēt visai lielu spiedienu. Piemēram, 13 000 reižu sišanu pret dzelzs sienu un izstiepšanu līdz pat 200 reizes garākam, kā arī vienmērīgu spiedienu no visām pusēm līdz trim tonnām.

Ārsts kopā ar “Zebru” nolēma pārbaudīt, vai tas darbojas realitātē, un veica savdabīgu “blēņu testu”, pārbraucot tiem pāri ar dažāda smaguma transportlīdzekļiem. Tāpat tie tika mesti no aptuveni 25 metru augstuma.

Pēc eksperimenta veikšanas jāteic, ka pārsteidzošā kārtā ir implanti, kas spēj izturēt patiešām lielu spiedienu. Izmēģinot dažādu valstu ražojumus, jāsecina, ka vispārākie ir vācu kvalitātes ražojumi.

Ar visu testu iespējams iepazīties, noskatoties video, un “Zebra” atgādina: šādus testus mājas apstākļos nebūtu vēlams atkārtot.