“Zebras” aģents testē jauno “MAN” kravas auto

Pievienot komentāru
“Zebras” aģents testē jauno “MAN” kravas auto
EKRĀNUZŅĒMUMS

Arvien vairāk runā, ka jau drīzumā visi brauksim ar elektriskajām automašīnām. Bet vai arī “fūres” nākotnē brauks uz elektrību?

Lai  noskaidrotu, kā nākotnē brauks smagās automašīnas, “Zebras” aģents Artūrs Virbulis devās uz jaunās “MAN” smagās automašīnas prezentāciju Spānijā.

Pēdējo reizi pilnīgu jaunu platformu “MAN” prezentēja jau pirms 20 gadiem, tādēļ jaunā kravas auto debija kompānijai ir nozīmīgs notikums. Jaunie modeļi izceļas ar vieglajiem auto raksturīgiem asistentiem un aplikācijām, par 8% ekonomiskākiem dzinējiem un ergonomiskiem saloniem, kuru izstrādē tika iesaistīti vairāk nekā 700 kravas auto šoferu.

“Viens no galvenajiem jaunumiem nupat prezentētajā “MAN” modelī ir multimediju sistēma. Tam ir labs un ērts kontrolieris, ar kuru var staigāt pa visām izvēlnes daļām un augšu, leju. Sajūta, kā tāda parasta pasažieru automašīna. Pat ne parastā, bet augsta līmeņa. Ir arī koka apdare, tā kā vadītājiem tur viss ir līmenī,” secina “Zebras” aģents.

Jaunums ir arī joslas maiņas asistents, kas uz ceļa palīdz mainīt joslas. Vēl viens drošības uzlabojums ir sastrēgumu asistents. Tāpat stūres novietojums jaunajam “MAN” vairāk līdzinās tam, kā to esam pieraduši redzēt vieglajos auto.

Jaudīgākā 15 litru dīzeļdzinēja versija jaunajam “MAN” attīsta 640 zirgspēkus. Tomēr ražotājs uzsver, ka jaunā platforma ir gatava visiem nākotnes pavērsieniem, tostarp arī elektrodzinējiem.

“Es domāju, ka mums būs ar elektrību darbināmas smagās automašīnas, bet kad un kādā apjomā, un vai tie būs tīri elektroauto vai kas cits, to mēs vēl redzēsim. Mūsu priekšrocība šobrīd ir tā, ka mums ir parasts iekšdedzes dzinējs tuvākajiem gadiem, bet pārējās tehnoloģijas nāks soli pa solim. Un mums jābūt gataviem integrēt šīs tehnoloģijas,” norāda “MAN” projektu vadītāja Sjūzena Bauere.

Tas nozīmē, ka arī smagie ir gatavi nākotnei, lai arī kāda tā būtu.

Plašāk par jauno “MAN”  – “Zebras” testā