Komentāri

Latvijas jaunie velobraucēji ar panākumiem ir startējuši Eiropas jauno satiksmes dalībnieku forumā Albānijā, kas ir ļoti atzīstams panākums. Taču interesanti ir palūkoties uz satiksmes norisi šajā Eiropas dienvidu zemē, kur darbojas vien tikai viņiem pašiem zināmi likumi.

Jau vēstīts, ka pavasarī LNT ētera puiši piedalījās īpašā atrakcijā un mēģināja izbraukt bērnu velotrasi, un toreiz nemaz tik viegli viņiem neklājās. Izrādās, ka bērni, kuri trenējās šajās trasē, devās uz sacensībām Albānijā, kur norisinājās Eiropas jauno satiksmes dalībnieku forums.

“Varam teikt, ka Latvijā dzīvo Eiropas labākie velosipēdisti – topošie satiksmes dalībnieki, kuri ir apguvuši gan to, kā veikli vadīt savu velosipēdu, gan zina ceļa zīmes un to, kā izbraukt krustojumu. Teorētiski viņi bija ļoti labi sagatavoti,” priecājas CSDD pārstāve Valda Kjaspere.

Arī “Zebra” pavisam nesen paviesojās šajā Eiropas mērogiem visai eksotiskajā valstī, kur, piedaloties satiksmē, nākas piedzīvot īstu kultūršoku. Sarkanā gaisma vai citi luksofora signāli ir pilnīgi nesvarīga dabas parādība – to vēro, bet neviens nekā nereaģē, tikai brauc. Arī policists krustojumā ir neizskaidrojams noslēpums – tiklīdz viņš parādās, sākas sastrēgumi, kas beidzas tad, kad likumsargs ir devies prom.

Arī nogriešanās no otrās joslas pa labi ir norma. Dārgas un jaunas automašīnas galvaspilsētas Tirānas centrā nav retums, taču te tās draudzīgi sadzīvo ar lēni slājošiem gājējiem, pilnīgi šķērsām braucošiem mopēdiem un pavisam savā dimensijā esošiem velosipēdiem. Centrālais pilsētas laukums ir vienās bedrēs, un arī tas, protams, samazina vidējo ātrumu. Jocīgākais, ka visā šajā haosā nekas slikts nenotiek – visi kaut kā aizbrauc bez kašķa un kreņķiem.

Šis braukšanas stils, iespējams, bija labs piemērs Latvijas jauniešiem, kas piedalījās sacensībās, jo neko tādu Eiropas rietumos vairs negadās novērot. Taču šāda senā satiksme vienlaikus ir arī nākotne, proti, pilsētplānotāji paredz veidot kopīgu telpu visiem satiksmes dalībniekiem.

Lasi vēl