”Zebra” veic festivālu eksperimentu: kā uz ceļa uzvedas “piebāzts” auto

Pievienot komentāru
”Zebra” veic festivālu eksperimentu: kā uz ceļa uzvedas “piebāzts” auto

Vasarā notiek dažādi brīvdabas festivāli, uz kuriem cilvēki bieži vien dodas ar savām automašīnām, ņemot līdzi ne tikai radus, draugus un paziņas, bet arī pamatīgu bagāžu. Tomēr ir būtiska atšķirība – auto šādos apstākļos brauc krietni citādāk.

”Zebra” ņem talkā 20 gadus vecu ”KIA” automašīnu ar 1,5 l benzīna dzinēju ar 79 zirgspēkiem.

Vispirms tiek nomērīts automašīnas ieskrējiens no 0-90 km/h tikai ar šoferi, savukārt pēc tam sekoja otrais mēģinājums jau ar trīs pasažieriem – diviem vīriem un zēnu.

Nav nemaz tik ātri, kā likās. Gabals nežēlīgs! Tas gabals, cik vajadzīgs vairāk, lai ieskrietos ar trim pasažieriem mašīnā, tas vienkārši ir nenormāls. Ja jūs kaut ko pieraduši pie sava acumēra, pieraduši kaut kā apdzīt automobili, tagad izlēksit pretējā joslā ar mašīnu, kurā pēkšņi ir četrreiz vairāk pasažieru, nu, vienkārši sakot, būs ”pīīī”…

Eksperimenta nākamajā kārtā tika nomērīts, cik liela distance nepieciešama, lai nobremzētu no 90 km/h līdz pilnīgam apstāšanās momentam. Jāpiebilst, ka izmantotajai automašīnai nav ABS. Izrādās, auto ar pasažieriem apstājās it kā tikai 10 metrus tālāk.

Ja mēs padomājam par to, kas ir 10 metri, tas nav nekāds nieks. 10 metri – tas ir divas automašīnas, pa 10 metriem jūs iebrauksit ”fūrei” līdz vidum vai arī, ja plecu pie pleca stāvēs 20 cilvēki, tad tiem visiem pārbrauksit pāri. Nav nekādi joki ar 10 metriem! Tas nav nekāds tikai, tas ir sasodīti daudz!

Trešajā pārbaudījumā abi iepriekšējie tika salikti kopā, proti, paātrināšanās ar bremzēšanu, izbraucot kartinga trasi. Aplūkojot uzrādītos rezultātus – ”vienītī” un ar pasažieriem, starpība par labu braucienam tikai ar šoferi ir aptuveni 3,5 sekundes.

Kaut kādā veidā svars mazliet uzlabo saķeri, automašīna mazliet turas labāk. Tomēr, braucot kopā ar pasažieriem un bagāžu, vislielākais risks ir kļūdīties, rēķinot distances un apdzenot ar paātrinājumu. Esam prātīgi! Pamainām savu braukšanas stilu un rokrakstu, un tad visi droši nokļūs gan uz festivālu, pilsētas svētkiem vai citu pasākumu un arī atpakaļ.

Un vēl viena būtiska lieta – kārtīgi nostipriniet kravu, lai iespējamā negadījuma brīdī nedabūtu ar termosu pa galvu.