“Zebra” testē ziemas riepas: kā izvēlēties piemērotākās saviem braukšanas paradumiem?

3 komentāri
“Zebra” testē ziemas riepas: kā izvēlēties piemērotākās saviem braukšanas paradumiem?
Foto: Pixabay.com

Tas, ka katru rudeni ir jāliek ziemas riepas, jau laikam ir klasika, taču tas, ka daudzi to izdara par vēlu, ir banalitāte. Kā izvēlēties saviem braukšanas paradumiem piemērotākās riepas?

Salīdzinājumā ar pagājušo gadsimtu šobrīd ziemas ir kļuvušas “plānākas”. Mainās arī riepu lietošanas tradīcijas, taču joprojām izvēles ir tādas pašas – radžotas riepas, mīkstās gumijas riepas vai arī tā saucamās autobāņu ziemas riepas. Starp tām tad arī būtu jāizvēlas, ņemot vērā savus braukšanas maršrutus un regularitāti.

Riepas ar radzēm nodrošina izcilu bremzēšanu uz ledus. Kaut arī tās pamazām iziet no aprites, arī šis riepu segments attīstās, skaidro “Latakko” pārstāvis Gints Garuts. Šādas riepas vispiemērotākās būs ārpus pilsētas, uz mazāk tīrītiem ceļiem un arī parasti kalpo visilgāk. Kā mīnuss šīm riepām ir trokšņu līmenis, jo īpaši pirmajās pāris dienās pēc nomainīšanas, taču pie tā var pierast.

Skandināvu tipa riepas – galvenā atšķirība šīm riepām ir daudz smalki šķēlumi, kas “veras vaļā”, lai nodrošinātu bremzēšanu uz ledus. Šīs riepas ir ļoti augošs segments, jo līdz ar mainīgajiem ziemas apstākļiem šīs riepas ir klusākas, taču joprojām nodrošina labu saķeri vietās, kur, piemēram, rītos vai vakaros ir “melnais ledus”. Runājot par trūkumiem, lietojot šādas riepas, ir vajadzīga ziema, un tās arī ātrāk nodilst.

Savukārt Eiropas tipa ziemas riepa būs paredzēta maigākiem apstākļiem – mazāk sniega, mazāk ledus un vairāk nokrišņu tieši lietus veidā. Šīs riepas būs piemērotākas bremzēšanai un saķerei līkumos, piemēram, krustojumos pilsētā. Ar šādām riepām ārpus pilsētas gan jābrauc prātīgāk – tās tomēr nenodrošinās tik prefektu saķeri uz ledus kā skandināvu tipa riepas.

Daudzus autovadītājus interesē arī tas, vai Ķīnas riepas ir derīgas braukšanai. Kā skaidro “Auto Plus” pārstāvis Kaspars Čerjaks, salīdzinājumā ar “Michelin”, “Good Year” vai “Pirelli” ražojumiem tās sāk “staigāt” jau pēc nelielas nobrauktas distances un pastāv drošības riski. Protams, braucot prātīgi un lēnām, arī tās ir izmantojamas, piebilst auto speciālists.

TOP komentāri

 • Ega
  0 0 0

  Ega

  Paldies par reklāmām! :@ katru reizi kad redzu ka tulīt sāksies reklāmas slēdzu prom un neskatos! :*
 • Nelda Kārkliņa
 • Armands Burkēvics
  0 0 0

  Armands Burkēvics

  Man par Ford Focus 2002 gada Hečbeku ar 1.4 motoru jāmaksā nedaudz pāri 200 euro. Vai Tas ir normāli? Nekad nēsmu pat bijis nevienā avārijā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl