“Zebra” testē jauno ūdeņraža auto “Toyota Mirai”

Pievienot komentāru

Raidījums “Zebra” šonedēļ testē jauno ūdeņraža auto “Toyota Mirai”.

Kā secina raidījuma vadītājs Pauls Timrots, automašīna ir labs elektriskais auto ar elektromotoru un vien 46 kilogramus smagu bateriju, jo elektrību tas ņem, uzlādējot ūdeņradi. Tulkojumā no japāņu valodas “Mirai” nozīmē nākotne.

“Mašīna brauc kaut kā ļoti priecīgi. Tu sēdi, un ir tā patīkami. Man ir tādas aizdomas, ka tas patīkami ir no tā, ka tas ir tāds vecais, klasiskais, nu jau kādu laiku aizmirstais sedans. Vienkāršs, normālas vidējās klases limuzīns tā, kā tam ir jābūt. Bagāžnieks atsevišķi, nekādus trokšņus netaisa, atverot bagāžnieku, salons nevēdinās. Viss ir smuki, aizmugures piedziņa, priekša gaumīgi stūrējas. Nu tiešām automobilis tā, kā vajag. Ir patīkami, tas nekratās, slīd un, pat bremzējot, nevis klanās, bet, tā pilnīgi nemanot, smuki sastājas,” stāsta Timrots.

Jaunais “Mirai” ir vairāk nekā tikai videi draudzīgs automobilis – tas pārkāpj ūdeņraža dzinēju spēju robežas un atklāj “Toyota” degvielas šūnu tehnoloģijas potenciālu, sniedzot līdz pat 30% plašāku braukšanas diapazonu, kā arī jaudīgāku paātrinājumu.

Vairāk par jauno ūdeņraža auto “Toyota Mirai” skatieties “Zebra” sižetā!