”Zebra” testē ierīci, kas ar ultraskaņas palīdzību aizbiedē ceļa tuvumā esošos dzīvniekus

1 komentārs
”Zebra” testē ierīci, kas ar ultraskaņas palīdzību aizbiedē ceļa tuvumā esošos dzīvniekus
KASPARS KRAFTS, F64

Latvijā sastopamie dzīvnieki ir aktīvi diennakts tumšajā laikā, un tieši šajā laikā autovadītājiem uz ceļa ir jābūt īpaši uzmanīgiem. Vasaras laikā, sākot no plkst 20.00. ir visbīstamākais laiks, kad uz ceļa braucamās daļas var izskriet dzīvnieki, stāsta TV3 raidījums “Zebra”.

Maija beigās, jūnijā un vēl jūlija sākuma uz autoceļiem un pilsētās parādās aļņi. Sadursmes ar aļņiem un briežiem ir vissmagākie negadījumi, kas var izmaksāt no 4000 eiro.

Jūlija beigās un augusta sākumā jāuzmanās no stirnām, it sevišķi diennakts gaišajā laikā, jo tas dzīvniekiem ir riesta laiks.

Cilvēks, ieraugot kaut ko kustīgu uz ceļa un cenšoties no tā izvairīties, sāk kustināt automašīnas stūri, bet tā nevajadzētu darīt. Visdrošākā rīcība ir, nemainot kustības virzienu, censties samazināt ātrumu bremzējot.

Ja ir gadījies notriekt savvaļas dzīvnieku, tad, pirmkārt, ir nepieciešams zvanīt Valsts policijai un pieteikt bojājumu. Otrkārt, būtu jāzvana arī Valsts mežu dienestam, kurš risinās jautājumu par to, kā šo dzīvnieku novākt no ceļa, skaidro pieredzējis mednieks Jānis Kļaviņš.

Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis atgādina, ka nekādā gadījumā nobraukto dzīvnieku nedrīkst vest sev līdzi un pārstrādāt, citādi var nākties šķirties no prāvas naudas summas.

Kļaviņš iesaka pie nobrauktā dzīvnieka klāt neiet, jo nereti dzīvnieks var būt tikai savainots un celties kājās vai pat uzbrukt.

Raidījums ”Zebra” nolēma testēt internetā atrastu ierīci, kas palīdz aizbiedēt dzīvniekus no ceļa – ”Save-a-deer” ultraskaņas svilpi. To paredzēts piestiprināt mašīnas priekšpusē un, braucot vismaz ar ātrumu 55 km/h, tā izdala ultraskaņu, kas dzīvniekus aizbiedē.

Testā atklājās, ka ne raidījuma ”Zebra” vadītāja suns, ne zirgi ceļa malā un pat stārķi uz šo skaņu neizrādīja nekādas emocijas.

Raidījums ”Zebra” atgādina!

  1. Zvēri var parādīties jebkad un jebkur. Visbiežāk krēslas laikā un ārpus apdzīvotas vietas.
  2. Ja redzams dzīvnieks – strauji jābremzē, bet nekādā gadījumā nedrīkst grozīt stūri vai mainīt braukšanas virzienu.
  3. Ja avārija tomēr notikusi, zvanīt uz tālruņa numuru 112 un nekādā gadījumā neaiztikt dzīvnieku.
1 komentārs